Puchar Króla: Faworyci nie zawiedli. Trwa czarna seria Fernando Torresa

Kolejni przedstawiciele Primera Division awansowali do 1/8 finału Pucharu Króla. W czwartek skromne zwycięstwa odniosły m.in. ekipy Atletico Madryt i Villarreal.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/JAUME SELLART PAP / PAP/EPA/JAUME SELLART

19 września Fernando Torres zdobył swojego 99. gola w barwach Atletico Madryt. Napastnik "Los Colchoneros" zaciął się jednak na dobre przed jubileuszowym golem i nie trafił do siatki w żadnym z 16 kolejnych spotkań! 30-latek w czwartek dostał 90 minut w rewanżowym meczu 1/16 finału z III-ligowym Reus, ale swojej koszmarnej serii, mimo kilku dogodnych sytuacji, nie przerwał.

Skuteczniejszy był 22-letni pomocnik Thomas Partey, który tuż po zmianie stron i słabym wybiciu piłki przez rywala, popisał się celnym strzałem z dystansu. Dla zawodnika z Ghany był to premierowy gol w barwach Atletico. Podopieczni Diego Simeone nie zaprezentowali wielkiego futbolu, ale bez większego trudu awansowali do kolejnej rundy.

Niespodziewanie w pierwszym meczu przegrał Villarreal. "Żółte Łodzie Podwodne"  poległy na wyjeździe z Huescą 2:3 i w czwartek potrzebowali zwycięstwa. Podopieczni Marcelino Garcia Toral w rewanżu nie zawiedli. Od początku przejęli inicjatywę i było kwestią czasu, kiedy trafią do siatki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną miejscowych 2:0. Rezultat mógł być wyższy, ale rzutu karnego nie wykorzystał Roberto Soldado, który niecały kwadrans później ustalił wynik spotkania.

W 1/8 finału znajduje się 14 przedstawicieli Primera Division i po jednym z II oraz III poziomu rozgrywek. W środę po dwumeczu z Malagą do kolejnej rundy awansowało Mirandes, z kolei Cadiz pozostanie w rozgrywkach zawdzięcza wykluczeniu z Pucharu Króla Realu Madryt.

Atletico Madryt - Reus Deportiu 1:0 (0:0)

2:0 - Soldado 78'

W 64. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Roberto Soldado (Villarreal).

Pierwszy mecz: 2:3
Awans: Villarreal

Granada CF - Leganes 1:0 (0:0)
1:0 - El Arabi 68'

Pierwszy mecz: 1:2
Awans: Granada

Wcześniej do 1/8 finału awansowały: FC Barcelona, Cadiz, Sevilla, Real Betis, Espanyol, Deportivo La Coruna, Athletic Bilbao, Eibar, Las Palmas, Miranes, Valencia, Rayo Vallecano.