Premier League: Kapitalny mecz na Goodison Park, remis Evertonu z Tottenhamem

Znakomite widowisko na zakończenie 20. kolejki stworzyły Everton i Tottenham. Na Goodison Park padł sprawiedliwy remis 1:1, ale tempo było zawrotne przez pełne 90 minut!

Szymon Mierzyński

Na początku przewagę w polu mieli goście, jednak brakowało im centymetrów, by ją udokumentować. Najpierw bowiem Harry Kane trafił w słupek, a później Ben Davies w poprzeczkę.

Everton z kolei zaatakował raz, za to skutecznie! W 22. minucie po składnej akcji Romelu Lukaku zgrał piłkę głową do Aarona Lennona, a ten pokonał Hugo Llorisa znakomitym strzałem przy dalszym słupku. Golkiper przyjezdnych, który do tego momentu miał niewiele pracy, był bez szans.

Podopieczni Mauricio Pochettino szybko się jednak pozbierali i tuż przed przerwą zdołali wyrównać. To była fantastyczna akcja, która zaczęła się od kapitalnego podania Toby'ego Alderweirelda z własnej połowy. Wystartował do niego Dele Alli, który uciekł Seamusowi Colemanowi i pokonał Tima Howarda precyzyjnym uderzeniem z 12 metrów.

Po zmianie stron widowisko nie straciło na atrakcyjności, mimo że nie padły już bramki. Tempo wciąż było zawrotne, a i sytuacji nie brakowało. W 52. minucie gospodarzy uratował John Stones, który przytomnie zablokował bardzo groźny strzał Kane'a z ostrego kąta. Końcówka należała natomiast do The Toffees. Lloris fantastycznie jednak zatrzymał soczystą próbę Muhameda Besicia sprzed pola karnego, a chwilę później tuż obok słupka po rzucie rożnym główkował Ramiro Funes Mori.

Z remisu zdecydowanie bardziej zadowolone mogą być Koguty, które pozostają w pierwszej czwórce i mają trzy punkty przewagi nad Manchesterem United. Everton natomiast jest dopiero 11.

Everton - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)
1:0 - Aaron Lennon 22'
1:1 - Dele Alli 45+1'

Everton: Tim Howard - Seamus Coleman, John Stones, Ramiro Funes Mori, Leighton Baines, Ross Barkley, Gareth Barry, Tom Cleverley, Aaron Lennon (60' Gerard Deulofeu), Romelu Lukaku, Arouna Kone (60' Muhamed Besić).

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Kyle Walker, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Ben Davies, Eric Dier, Tom Carroll, Erik Lamela (88' Josh Onomah), Dele Alli (83' Nacer Chadli), Christian Eriksen (69' Heung-Min Son), Harry Kane.

Żółte kartki: Seamus Coleman (Everton) oraz Erik Lamela, Tom Carroll (Tottenham Hotspur).

Sędzia: Michael Oliver.

Widzów: 38 482.