Ligue 1: Gładkie zwycięstwo PSG i już 22 pkt. przewagi nad grupą pościgową!

W pierwszym meczu w 2016 roku Paris Saint-Germain wykonało kolejny krok do obronienia mistrzostwa Francji. Podopieczni Laurenta Blanca pokonali Bastię 2:0 i mają nieprawdopodobną przewagę nad grupą pościgową!

Szymon Mierzyński
Fot PAP/EPA / ANDREAS HILLERGREN / Fot. PAP/EPA / ANDREAS HILLERGREN

Przez niespełna pół godziny zespół ze stolicy nie potrafił sforsować defensywy rywala i to był okres, który wyglądał zaskakująco. Lepsze okazje na gola mieli bowiem goście. Zabrakło im jednak skuteczności, bo Seko Fofana minimalnie chybił soczystym strzałem z dystansu, a Brandao nie trafił w bramkę uderzeniem głową.

Paris Saint-Germain nie potrzebowało natomiast kilku okazji. Wystarczył jeden stały fragment i faworyt już miał w garści korzystny wynik. W 29. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Angel di Maria, Thiago Silva główkował z bardzo trudnej pozycji, lecz piłka poleciała w światło bramki i przekroczyła linię jeszcze zanim na wszelki wypadek do siatki wpakował ją Thiago Motta.

Dziesieć minut później było już 2:0 i w praktyce po meczu. Tym razem paryżanom pomógł Gilles Cioni, który fatalnie skiksował we własnym polu karnym. Do piłki natychmiast dopadł Maxwell i fantastycznym uderzeniem przy dalszym słupku nie dał szans Jeanowi-Louisowi Lece.

Po przerwie gospodarze próbowali jeszcze poprawić rezultat, walczył o to zwłaszcza Zlatan Ibrahimović, jednak zespół z Korsyki kolejnych goli już nie stracił. Nie zmienia to faktu, że podopieczni Laurenta Blanca triumfowali pewnie i bezproblemowo. Efekt? Mają już 54 pkt. i aż o 22 wyprzedzają AS Monaco! Niesamowita przewaga.

Paris Saint-Germain - SC Bastia 2:0 (2:0)
1:0 - Thiago Silva 29'
2:0 - Maxwell 39'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva (78' Marquinhos), David Luiz, Maxwell, Marco Verratti (63' Javier Pastore), Thiago Motta, Blaise Matuidi (81' Ezequiel Lavezzi), Lucas Moura, Zlatan Ibrahimović, Angel di Maria.

SC Bastia: Jean-Louis Leca - Gilles Cioni (79' Alexander Djiku), Francois-Joseph Modesto, Sebastien Squillaci, Florian Marange, Axel Ngando (80' Mehdi Mostefa), Yannick Cahuzac, Seko Fofana, Julian Palmieri, Gael Danic (63' Francois Kamano), Brandao.

Żółte kartki: Marco Verratti (Paris Saint-Germain) oraz Sebastien Squillaci, Florian Marange, Seko Fofana (SC Bastia).

Sędzia: Sebastien Moreira.