Sparingowo: Kielczanie przegrali na koniec obozu

Na zakończenie zgrupowania na Cyprze drużyna Korony przegrała z przedstawicielem serbskiej ekstraklasy FK Cukaricki 0:1. Na murawie zaprezentował się najmocniejszy skład zespołu z województwa świętokrzyskiego.

Sebastian Najman

Spotkanie rozgrywane wyjątkowo w miejscowości Limassol rozpoczęli teoretycznie najlepsi piłkarze, jakimi w obecnej chwili dysponuje Marcin Brosz. Po raz pierwszy w żółto-czerwonych barwach zaprezentował się pozyskany kilka dni temu reprezentant Białorusi Dmitrij Wierchowcow, który razem z Radkiem Dejmkiem stworzył duet środkowych obrońców.

Długimi fragmentami na murawie nie działo się nic ciekawego. Spośród minut przepełnionych zaciętą walką można było jednak "wyłowić" kilka interesujących sytuacji. Jedna z nich miała miejsce w 17. minucie. Wtedy właśnie Airam Lopez Cabrera położył na ziemi bramkarza rywali i... nie strzelił gola. W samej końcówce pierwszej połowy swoją doskonałą szansę mieli Serbowie, ale Zbigniew Małkowski wygrał pojedynek sam na sam.

Po zmianie stron w szeregach Korony pojawił się Tomasz Zając, i to właśnie obecność młodego piłkarza nieco ożywiła ofensywne poczynania drużyny. Niewiele brakowało, a w 59. minucie po podaniu byłego gracza Wisły Kraków do siatki FK Cukaricki trafiłby Bartłomiej Pawłowski.

Gdy wydawało się, że kielczanie zanotują kolejny bezbramkowy remis podczas zimowych przygotowań, Małkowskiego efektownym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego zaskoczył Igor Matić, ustalając w ten sposób wynik rywalizacji.

Wtorkowe sparingi z Astrą Giurgiu (0:0) oraz FK Cukaricki były ostatnim akcentem pobytu koroniarzy na Cyprze. Drużynę czeka teraz powrót do Polski, gdzie rozpocznie ostatni etap treningów przed wznowieniem rozgrywek Ekstraklasy.

Korona Kielce - FK Cukaricki 0:1 (0:0)
0:1 - Igor Matić 83'

Korony Kielce: Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Dimitrij Wierchowcow, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Bartłomiej Pawłowski, Nabil Aankour, Charlie Trafford, Vlastmir Jovanović, Siergiej Pilipczuk (46' Tomasz Zając) - Airam Lopez Cabrera.

FK Cukaricki: (skład wyjściowy) Nemanja Stevanović - Filip Stojković, Bojan Ostojić, Lucas Piasentin, Dragoljub Srnić, Dusan Lagator, Tiago Galvao, Stefan Dimić, Stefan Zivković, Stanisa Mandić, Andrija Pavlović.

Żółta kartka: Vlastimir Jovanović (Korona).