Sparingowo: Ostatni sprawdzian Termaliki Brut-Bet Nieciecza. Zespół ograł rewelacyjnego I-ligowca

Dla piłkarzy Termaliki Bruk-Bet był to ostatni mecz kontrolny przed wznowieniem rozgrywek Ekstraklasy. W Niecieczy podejmowali oni trzecią drużynę I ligi, Zagłębie Sosnowiec.

Olga Krzysztofik
PAP/Jacek Bednarczyk PAP / PAP/Jacek Bednarczyk / PAP/Jacek Bednarczyk

Termalica ma za sobą ostatni sprawdzian przed rundą wiosenną Ekstraklasy. Szkoleniowiec może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy przeczekali szarżę przyjezdnych i odnieśli pewne zwycięstwo.

Już w 2. minucie sam na sam wyszedł napastnik Zagłębia, Jakub Arak, ale trafił on w słupek. W kolejnych minutach sosnowiczanie nie zwalniali tempa gry i ciągle stwarzali sobie groźne sytuacje, okazji nie wykorzystali wspomniany Arak, Michał Fidziukiewicz i Robert Bartczak.

Począwszy od 30. minuty Termalika podkręciła tempo, lecz dobrze w bramce spisywał się Matko Perdijić, który w 38. minucie popisał się świetną interwencją. Między innymi dzięki jego postawie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Oba gole dla gospodarzy padły po przerwie. Najpierw w 52. minucie Bartłomiej Babiarz pokonał Wojciecha Fabisiaka (zmienił Perdijicia w przerwie), a w 79. minucie wynik meczu kontrolnego ustalił Wołodymyr Kowal. W drugiej połowie Zagłębie również stworzyło sobie kilka szans na pokonanie bramkarza Termaliki, lecz nie były to stuprocentowe okazje, takie jak przed przerwą.

Już za kilka dni Termalica Bruk-Bet rozpocznie rundę wiosenną Ekstraklasy. Na 14 lutego został zaplanowany mecz wyjazdowy z Lechem Poznań (początek o godzinie 15:30).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)
1:0 Bartłomiej Babiarz 52'
2:0 Wołodymyr Kowal 79'

Termalica Brut-Bet Nieciecza (skład wyjściowy + rezerwowi): Olszewski, Witan - Pleva, Markowski, Stano, Ziajka, Kupczak, Babiarz, Koval, Smuczyński, Foszmańczyk, Misak, Kędziora, Juhar, Nikolić, Wróbel, Plizga.

Zagłębie Sosnowiec: Perdijić (46' Fabisiak) - Fonfara, Markowski, Wełna, Udovicić - Matusiak, Dudek (70' Sołowiej) - Pribula, Fidziukiewicz (60' Sierczyński), Bartczak - Arak.

Zobacz video: Pedro's Cup 2016: mityng rekordów w Łodzi
Źródło: TVP S.A.