LE: Fenerbahce Stambuł blisko awansu, Souza jak w czapce niewidce

Faza pucharowa Ligi Europy rozpoczęła się od zwycięstwa 2:0 piłkarzy Fenerbahce Stambuł z Lokomotiwem Moskwa. Rosjanie kompletnie nie poradzili sobie z upilnowaniem autora dwóch goli - Souzy.

Transfery, jakie przez sezonem przeprowadziło Fenerbahce Stambuł, wzbudzały zainteresowanie, a momentami poklask. Zanim drużyna wzbogacona o Naniego czy Robina van Persiego zaczęła rozumieć się na boisku, było po marzeniach o podbiciu Ligi Mistrzów. W eliminacjach wicemistrz Turcji przegrał gładko z Szachtarem Donieck.

Pozostały więc liga turecka, w której Fenerbahce radzi sobie dobrze, a także Liga Europy. Właśnie pojedynek zespołu znad Bosforu z Lokomotiwem Moskwa rozpoczął fazę pucharową.

Na swoim terenie Fenerbahce prezentowało się zdecydowanie lepiej od Rosjan. Prowadziło od 18. minuty po golu Souzy, który został pozostawiony bez opieki w polu karnym i główkował soczyście do bramki po dośrodkowaniu Gokhana Gonula.

Gospodarzom udało się pierwszy raz w historii spotkań z klubami z Rosji zagrać na zero z tyłu. Szukali również następnego gola. W 58. minucie trener Vitor Pereira złapał się za głowę, kiedy van Persie trącił piłkę minimalnie obok słupka. W tym momencie statystyka strzałów wyglądała 12:2 na korzyść Fenerbahce.

Ekipa ze Stambułu udokumentowała przewagę golem na 2:0 w 72. minucie. Souza ponownie miał mnóstwo czasu, by skorzystać z dośrodkowania Canera Erkina i z bliska kopnąć piłkę do siatki. Obrona Lokomotiwu zachowywała się tak, jakby Brazylijczyk założył czapkę niewidkę.

Sytuacja Fenerbahce przed rewanżem zrobiła się bardzo korzystna. Warto jednak odnotować, że w Rosji dotychczas nie zwyciężyło.

Fenerbahce Stambuł - Lokomotiw Moskwa 2:0 (1:0)
1:0 - Souza 18'
2:0 - Souza 72'

Fenerbahce: Fabiano - Gokhan Gonul, Simon Kjaer, Bruno Alves, Cener Erkin - Ozan Tufun, Mehmet Topal, Souza (84' Michal Kadlec) - Nani, Robin van Persie (78' Fernandao), Volkan Sen (78' Alper Potuk).

Lokomotiw: Guilherme - Rienat Janbajew, Nemanja Pejcinović, Jan Durica, Witalij Denisow - Delvin N'Dinga, Dmitrij Tarasow - Aleksandr Samiedow, Manuel Fernandes, Ałan Kasajew (62' Maicon, 76' Taras Mychałyk) - Petar Skuletić (80' Aleksiej Miranczuk).

Żółte kartki: Kadlec (Fenerbahce) oraz Tarasow (Lokomotiw).

Sędzia: Martin Strombergsson (Szwecja).

Źródło: WP SportoweFakty
Fenerbahce Stambuł zagra w finale Ligi Europy?