Premier League: West Ham pokonał Sunderland i wyprzedził Man Utd

Na inaugurację 27. kolejki Premier League West Ham United wygrał u siebie z Sunderlandem 1:0. Młoty awansowały na 5. miejsce w tabeli, wyprzedzając Manchester United.

Szymon Mierzyński
Slaven Bilić PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Slaven Bilić

Decydująca bramka padła w 30. minucie po ładnej indywidualnej akcji Michaila Antonio, który zbiegł ze skrzydła w pole karne i pokonał Vito Mannone precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku.

Po przerwie wynik mógł się zmienić w obie strony. Andy Carroll trafił z 5 metrów w poprzeczkę, zaś w ekipie Czarnych Kotów aktywny był Jack Rodwell. Jemu też jednak nie udało się skierować piłki do siatki i ostatecznie ekipa Sama Allardyce'a wyjechała z Upton Park na tarczy.

Sunderland pozostaje w strefie spadkowej ze stratą jednego punktu do bezpiecznych lokat. West Ham z kolei przesunął się na 5. pozycję, wyprzedzając Manchester United. Podopieczni Slavena Bilicia mają teraz 43 oczka i do pierwszej czwórki tracą cztery.

West Ham United - Sunderland AFC 1:0 (1:0)
1:0 - Michail Antonio 30'