LM: Niepokonany Keylor Navas

Keylor Navas nie puścił gola w ósmym meczu z rzędu w Lidze Mistrzów. Bramkarz Realu Madryt jest coraz bliżej pobicia rekordu Jensa Lehmanna, który w LM był niepokonany przez 853 minuty.

Maciej Rowiński
PAP/EPA

W rewanżowym spotkaniu z AS Roma (2:0) Keylor Navas był jedną z jaśniejszych postaci, popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami, dzięki czemu "Królewscy" zakończyli mecz z czystym kontem i pewnie awansowali do ćwierćfinału.

Kostarykanin rozegrał ósmy mecz w Lidze Mistrzów w swojej karierze. W fazie grupowej i 1/8 finału nie wyciągał jeszcze piłki z siatki. Niepokonany pozostaje przez 720 minut. Pod tym względem przebił już wynik Edwina Van der Sara z sezonu 1995/96 (657 minut bez puszczonej bramki). Teraz na celowniku Navasa znajduje się Jens Lehmann.

Niemiecki bramkarz w latach 2005-2006, grając w barwach Arsenalu Londyn nie dał się pokonać przez 853 minuty. Żeby przebić Lehamna, golkiper "Królewskich" w ćwierćfinale LM musi zachować czyste konto w pierwszym meczu oraz przez 44 minuty rewanżu.

- Cała drużyna wierzy w wygranie Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale na pewno będzie ciężko, do każdego rywala podejdziemy z wielką motywacją - powiedział Navas po spotkaniu z Romą.

Źródło: SportowyBar