Bundesliga: Hannover 96 godzi się ze spadkiem, słabiutki VfL Wolfsburg pokonany

Hannover 96 uległ u siebie 1.FC Koeln (0:2) i coraz więcej wskazuje na to, że pożegna się z Bundesligą. Borussia Moenchengladbach nie dała żadnych szans Eintrachtowi Frankfurt (3:0) i awansowała na 4. miejsce w tabeli.

Konrad Kostorz
PAP/EPA/JULIAN STRATENSCHULTE PAP/EPA / PAP/EPA/JULIAN STRATENSCHULTE / PAP/EPA/JULIAN STRATENSCHULTE

Debiut Niko Kovaca, który zajął miejsce zdymisjonowanego Armina Veha, miał miejsce na trudnym terenie w Moenchengladbach. Chorwat w krótkim czasie nie zdołał odmienić przeżywającego kryzys Eintrachtu, który wyraźnie poległ z Borussią, choć ta potwierdziła, że daleko jej do optymalnej formy.

Gladbach zwyciężyli po golach, w których największy udział miał... Lukas Hradecky. Fiński bramkarz gości najpierw wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Larsa Stindla, a po przerwie wyszedł na przedpole i dograł do Raffaela, który skorzystał ze swojego ogromnego doświadczenia i lobem z 30 metrów podwyższył prowadzenie zespołu Andre Schuberta. Borussia, której triumf po ładnej akcji przypieczętował Mahmoud Dahoud, zajmuje 4. miejsce w tabeli, a za niespełna tydzień rozegra niezwykle istotny pojedynek - na wyjeździe z Schalke 04.

Hannover 96 doznał trzeciej porażki z rzędu. Po nieoczekiwanej wiktorii w Stuttgarcie (2:1) Die Roten wrócili do słabej i bezbarwnej gry, choć w sobotnie popołudnie potrafili chwilami kreować dogodne okazje strzeleckie. Mimo ambitnej postawy podopieczni Thomasa Schaafa ulegli na własnym terenie nie najmocniejszemu 1.FC Koeln. Bohaterem Kozłów został Leonardo Bittencourt, czyli były gracz H96. Młody pomocnik z aptekarską precyzją finalizował dogrania Marcela Rissego i Yannicka Gerhardta.

Artur Sobiech ponownie znalazł się poza kadrą meczową Hannoveru, a Paweł Olkowski pojawił się na boisku dopiero w 90. minucie za Kevina Vogta.

Świeżo upieczeni ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów polegli z 17. zespołem tabeli! Wolfsburg fatalnie wszedł w mecz i już w 3. minucie przegrywał w Sinsheim. Koen Casteels skapitulował po efektownym uderzeniu Andreja Kramaricia, który po przerwie wywalczył dla gospodarzy rzut karny. Przed utratą drugiego gola uchronił Wilki Casteels, który zatrzymał strzał Kevina Vollanda z "wapna".

Wolfsburg miał słaby dzień i po przerwie nie potrafił skutecznie atakować bramki Olivera Baumanna. Dopiero w samej końcówce bramkarz Hoffenheim musiał interweniować po uderzeniu Andre Schuerrle. Awans VfL do Champions League wyraźnie się oddala, z kolei Hoffenheim zrównał się punktami z 16. Eintrachtem. Eugen Polanski pauzował za żółte kartki.

Niezwykle istotny pojedynek w walce o utrzymanie odbył się w Darmstadt. Beniaminek był na dobrej drodze, by odnieść drugie domowe zwycięstwo w sezonie, ale Augsburg zdołał odrobić stratę. Gościom pomógł w tym rzut karny podyktowany za faul na Ja-Cheolu Koo, który na gola zamienił Alfred Finnbogason. W tabeli oba zespoły mają po 27 punktów - tyle samo co Werder Brema.

TSG 1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg 1:0 (1:0)
1:0 - Kramarić 3'

W 57. minucie Volland (Hoffenheim) nie wykorzystał rzutu karnego (Casteels obronił).

Borussia Moenchengladbach - Eintracht Frankfurt 3:0 (1:0)
1:0 - Stindl 36'
2:0 - Raffael 53'
3:0 - Dahoud 79'

Hannover 96 - 1.FC Koeln 0:2 (0:1)
0:1 - Bittencourt 43'
0:2 - Bittencourt 61'

SV Darmstadt 98 - FC Augsburg 2:2 (2:0)