Piłkarz Korony przełamał się po 17 miesiącach!

Spotkanie z Górnikiem Zabrze nie tylko przyniosło Koronie bardzo ważny komplet punktów, ale także pozwoliło odetchnąć z ulgą Vlastimirowi Jovanoviciowi. Bośniak po 17 miesiącach przerwał serię meczów bez ligowego gola!

Sebastian Najman

Vlastimir Jovanović występuje w polskiej lidze od sezonu 2010/11. To wtedy właśnie trafił do Korony Kielce, z którą związany jest do tej pory. Przed 30. kolejką obecnych rozgrywek pomocnik rodem z Bośni miał na swoim koncie 5 goli. Ostatniego z nich zdobył 8 listopada 2014 roku, w wygranym przez złocisto-krwistych spotkaniu z Lechią Gdańsk (2:1).

Od tego momentu mimo regularnych występów, i kilku naprawdę doskonałych okazji licznik 31-latka ani drgnął. Przełamanie przyszło dopiero 9 kwietnia 2016 roku, gdy na Kolporter Arenę zawitał ostatni w tabeli Górnik Zabrze. Na ten moment wychowanek FK Sloga czekał aż 17 miesięcy!

To właśnie mocne uderzenie zza pola karnego w wykonaniu "Jovy" już w 4. minucie otworzyło wynik sobotniego meczu, który ostatecznie zakończył się triumfem gospodarzy 2:1.

Źródło: TVP S.A.