Premier League: Manchester United nie zawiódł kibiców

Manchester United zagrał w środowy wieczór dobry mecz, gdy pokonał w zaległym spotkaniu Premier League Crystal Palace 2:0.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/Nigel Roddis

Memphis Depay po słabym meczu z Aston Villą ponownie musiał usiąść na ławce rezerwowych i zastąpił go Anthony Martial, który wziął udział w czwartej minucie w bramowej akcji. Z lewej flanki w pole karne dośrodkował Matteo Darmian i w niegroźnej sytuacji Damien Delaney tak skiksował, że wpakował piłkę do własnej siatki.

To był drugi samobój na Old Trafford w pierwszej połowie. Więcej goli ma na koncie tylko Marcus Rashford, który trzykrotnie zdobywał bramkę.

Kolejne minuty należały do Czerwonych Diabłów. Te dominowały i spokojnie rozgrywały swoje akcje, ale z czasem zaczęły kreować okazje strzeleckie. Z prawej strony pola karnego szarżował Marcus Rashford, środkiem Wayne Rooney, a z lewej Martial - za każdym razem pewnie interweniował Julian Speroni.

Doświadczony golkiper Orłów nie dał sobie wbić w pierwszej połowie drugiej bramki, ale 10 minut po zmianie stron musiał skapitulować. Po rzucie rożnym futbolówka została wybita przed "szesnastkę", gdzie przejął ją Darmian, a następnie z linii pola karnego huknął z lewej nogi. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki gości. Dla Darmiana był to pierwszy gol w barwach Manchesteru United.

Sytuacja nadal nie ulegała zmianie i to Czerwone Diabły cały czas atakowały. Chwilę po drugiej bramce w świetnej sytuacji znalazł się najpierw Jesse Lingard i Marcus Rashford, jednak jak w ukropie uwijał się Julian Speroni.

Crystal Palace tego wieczoru zagrało bardzo, bardzo słabo i zasłużenie przegrało z Manchesterem United 0:2. Czerwone Diabły mają już tylko punkt mniej od Arsenalu, który w czwartek wieczorem rozegra zaległe spotkanie.

Manchester United - Crystal Palace 2:0 (1:0)
1:0 - Damien Delaney (sam.) 4'
2:0 - Matteo Darmian 55'

Man Utd: David de Gea - Antonio Valencia, Chris Smalling, Daley Blind, Matteo Darmian, Morgan Schneiderlin, Jesse Lingard (72' Ander Herrera), Wayne Rooney (78' Marouane Fellaini), Juan Mata, Anthony Martial, Marcus Rashford (64' Memphis Depay).

Crystal Palace: Julian Speroni - Martin Kelly, Adrian Mariappa, Damien Delaney, Pape Souare, Yohan Cabaye (66' James McArthur), Mile Jedinak, Chung-Young Lee (60' Jordon Mutch), Bakary Sako, Wilfried Zaha, Emmanuel Adebayor (75' Connor Wickham).

Żółte kartki: Matteo Darmian (Man Utd) oraz Martin Kelly, Pape Ndiaye Souare (Crystal Palace).

Sędzia: Lee Mason.

***

W innym środowym meczu Premier League West Ham United nie miał problemów z ograniem Watfordu FC. Młoty zwyciężyły 3:1, a kolejnego gola zdobył Andy Carroll. Anglik w ciągu miesiąca sześciokrotnie trafiał do siatki przeciwnika. WHU dzięki kompletowi punktów ma na koncie 56 "oczek" - o cztery mniej od czwartego Arsenalu.

West Ham United - Watford FC 3:1 (2:0)
1:0 - Andy Carroll 11'
2:0 - Mark Noble (k.) 45'
3:0 - Mark Noble (k.) 53'
3:1 - Sebastian Proedl 64'

W 90. minucie Troy Deeney (Watford) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Czerwona kartka: Nordin Amrabat /90' - za dwie żółte) (Watford).