Sparingowo: większa moc Pogoni Szczecin niż Energetyka Gryfino

Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali pierwszy sparing w okresie przygotowań. Pokonali 7:1 Energetyka Gryfino, a w nowym zespole Kazimierza Moskala zadebiutowali Niepsuj, Drygas i Kitano.

Gracze Kazimierza Moskala wrócili do gry po urlopach. Na początek przygotowań mieli badania, testy szybkościowe oraz wydolnościowe, a także treningi z piłkami. Z resztą zespołu poznawali się Kamil Drygas oraz David Niepsuj.

Obrońca pozyskany z VfL Bochum wskoczył na wstępie do jedenastki. Nie miał dużo pracy, ponieważ Energetyk Gryfino zapędzał się od święta pod bramkę Dawida Kudły. Braki taktyczne i jakościowe rywal nadrabiał ostrą grą w środku pola.

Przewaga zespołu z Ekstraklasy nie podlegała dyskusji, a trener Moskal obserwował spokojnie jak drużyna wychodzi na prowadzenie, a następnie je podwyższa. Pierwszego gola przed nowym sezonem zdobył Adam Gyurcso strzałem w sam narożnik.

W 15. minucie Łukasz Zwoliński trafił na 2:0 po podaniu Niepsuja. Napastnik ma być ponownie pierwszym wyborem do ataku Pogoni Szczecin. W poprzednim sezonie jego gra była dużym rozczarowaniem. Teraz ma za zadanie odbudować formę.

Mecz obserwowało około 1000 widzów. Grę utrudniało potworne pylenie z pobliskich drzew.

W 37. minucie miejscowa drużyna była blisko gola, ale strzał Mateusza Toporkiewicza zatrzymał Jakub Słowik. Pogoń odpowiedziała celnym strzałem Frączczaka na 3:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Na drugą Portowcy wyszli składem z Czerwińskim, Murawskim i Drygasem.

Scenariusz obu części spotkania był podobny. W rozluźnioną obronę Energetyka wbiegli i karali golem Robert Obst, Ricardo Nunes i Rafał Murawski. Wszystkie trafienia padły z czystych pozycji i bliskiej odległości. Każde odbierało Energetykowi chęć do atakowania. Było już 6:0.

- Dobry wynik w sparingu da nam pozytywnego kopa, by pracować jeszcze mocniej w okresie przygotowań – zapowiadał Dawid Kort. Razem z partnerami rozpoczął piłkarskie lato od zwycięstwa 7:1. Wynik ustalili nowa nadzieja Pogoni rodem z Japonii Seiya Kitano i Szymon Sidorowicz, który w 82. minucie zdobył honorowego gola dla Energetyka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Energetyk Gryfino - Pogoń Szczecin 1:7 (0:3)
0:1 - Adam Gyurcso 10'
0:2 - Łukasz Zwoliński 15'
0:3 - Adam Frączczak 45'
0:4 - Robert Obst 49'
0:5 - Ricardo Nunes 58'
0:6 - Rafał Murawski 66'
0:7 - Seiya Kitano 70'
1:7 - Szymon Sidorowicz 82'

Energetyk: Cezary Szybka – Szymon Sidorowicz, Dawid Bidny, Gracjan Żeglin, Paweł Bielecki – Łukasz Aleksandrowicz, Łukasz Cebulski, Łukasz Łazarz, Marek Lipka – Mateusz Toporkiewicz, Kamil Kutasiewicz.

Pogoń: Dawid Kudła (31' Jakub Słowik, 60' Adrian Henger) – David Niepsuj (60' Błażej Chouwer), Sebastian Rudol (46' Jakub Czerwiński), Jarosław Fojut (46' Sebastian Murawski), Hubert Matynia – Mateusz Matras (46' Kamil Drygas), Ricardo Nunes – Adam Frączczak (46' Rafał Murawski), Dawid Kort, Adam Gyurcso (46' Robert Obst) – Łukasz Zwoliński (60' Seiya Kitano).