Sparingowo: remis Podbeskidzia Bielsko-Biała z czeskim II-ligowcem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

W rozegranym w Dankowicach meczu sparingowym Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z FK Fotbal Triniec 1:1. Gola dla bielskiego klubu zdobył przebywający na testach Ilir Pali.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa sparingowego starcia nie przysporzyła zbyt wielu emocji. Co prawda obie ekipy stwarzały sobie okazje, ale brakowało groźnych akcji, po których mogłyby paść gole. Na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 0:0. Więcej działo się po zmianie stron. Chwilę po wznowieniu gry Czesi wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzałem głową zdobył Dario Kristo.

W 61. minucie trener Dariusz Dźwigała desygnował na boisko niemal nową jedenastkę. Wcześniej w przerwie boisko opuścili bramkarz Mateusz Lis oraz Adam Deja. Pierwszego z nich zastąpił Rafał Leszczyński, a za tego drugiego wszedł Daniel Mikołajewski. Co ciekawe Deja wrócił na boisko po kwadransie zastępując Jozefa Piacka.

Bielszczanie wyrównali w 82. minucie, a na listę strzelców wpisał się testowany Australijczyk, Ilir Pali. Dla Górali był to siódmy sparing i pierwszy zakończony remisem. Bilans spadkowicza z Ekstraklasy uzupełniają dwa zwycięstwa i cztery porażki.

{"id":"","title":""}

Podbeskidzie Bielsko-Biała - FK Fotbal Triniec 1:1 (0:0) 0:1 - Dario Kristo 47' 1:1 - Ilir Pali 82'

Skład Podbeskidzia Bielsko-Biała: Mateusz Lis (46' Rafał Leszczyński) - Damian Jakubik (61' Ariel Wawszczyk), Jozef Piacek (61' Adam Deja), Martin Baran (61' Robert Menzel), Mariusz Magiera (61' Łukasz Zakrzewski) - Łukasz Sierpina (61' Marek Sokołowski), Damian Chmiel (61' Dariusz Kołodziej), Adam Deja (46' Daniel Mikołajewski), Daniel Feruga (61' Arkadiusz Jaworski), Tomasz Podgórski (61' Ilir Pali) - Robert Demjan (61' Kamil Jonkisz).