Mariusz Rumak zadowolony z Alvarinho

Latem do Śląska Wrocław dołączył Portugalczyk Alvarinho. - Konsultowałem się nawet z trenerem Michałem Probierzem i jego wypożyczenie było przez nas przemyślane - mówi Mariusz Rumak, trener WKS-u.

Artur Długosz
PAP / Maciej Kulczyński

Alvarinho został wypożyczony z Jagiellonii Białystok do końca sezonu 2016/2017 z opcją transferu definitywnego. Bardzo dobrze zna Mariusz Rumak - trener Śląska Wrocław. Obaj pracowali w Zawiszy Bydgoszcz. Ten piłkarz do Polski trafił w lutym 2014 roku, a Zawisza pozyskał go z III-ligowej portugalskiej Benfiki Castelo Branco. Ogółem dla Zawiszy zaliczył 52 występy, w których strzelił 11 goli. Zdobył Puchar Polski i wywalczył Superpuchar.

Później Alvarinho wykupiła Jagiellonia Białystok. 25-letni Portugalczyk w klubie z Podlasia zupełnie się jednak nie sprawdził. W sezonie 2015/2016 wystąpił w dziesięciu meczach Lotto Ekstraklasy i jednym Pucharu Polski. Na boisku spędził jednak tylko 410 minut.

- Alvarinho jest traktowany na równi z innymi i stać go na jeszcze lepszą grę niż w ostatnim meczu. Jestem jednak zadowolony z jego postawy. Wcześniej konsultowałem się nawet z trenerem Michałem Probierzem i jego wypożyczenie było przez nas przemyślane. Wiele czynników wpływa na dyspozycję piłkarza i mam nadzieję, ze tu czuje się dobrze - wyjaśnia trener WKS-u.

W tym sezonie w Śląsku Wrocław znów będzie grał także młody Węgier, Bence Mervo. - Bence przepracował z nami całe zgrupowanie, później miał przerwę, więc myślę, że potrzebuje jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do wybiegania całego spotkania. Wszystko weryfikuje mecz. Nie grał w spotkaniach kontrolnych, więc dużo nam powie jego występ - skomentował Mariusz Rumak.

W najbliższym meczu ligowym Śląskiem Wrocław zmierzy się w Szczecinie z Pogonią w poniedziałek 1 sierpnia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.