Ligue 1: Debiut Kamila Glika we Francji. Monaco niespodziewanie straciło punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Stoper reprezentacji Polski zagrał całe spotkanie na inaugurację sezonu w Ligue 1. Jego AS Monaco jednak zawiodło i jedynie zremisowało na własnym boisku z Guingamp 2:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Ekipa Kamila Glika przyjmowała 16. zespół poprzedniego sezonu i była zdecydowanym faworytem tego starcia. Na przerwę z 2-bramkowym prowadzeniem schodzili jednak goście. Jako pierwszy do siatki trafił Mustapha Diallo, który popisał się kapitalnym strzałem z półwoleja. Piłka wylądowała w okienku bramki Monaco i był to 1. gol sezonu 2016/2017 w Ligue 1. Chwilę później wynik po uderzeniu głową z ostrego kąta podwyższył Sloan Privat.

Po zmianie stron gospodarze nieco podkręcili tempo, ale podbramkowych akcji wciąż brakowało. Dopiero w 70. minucie Bernardo Silva wywalczył rzut karny, który na kontaktowego gola zamienił Fabinho.

Ekipie z Księstwa w samej końcówce udało się jeszcze doprowadzić do wyrównania. W zamieszaniu podbramkowym czujny Nabil Dirar wycofał piłkę, a do siatki wpakował ją Bernardo Silva. 22-letni Portugalczyk pojawił się na boisku w końcówce pierwszej połowy po tym jak kontuzji doznał Kylian Mbappe i został bohaterem spotkania. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się remisem 2:2.

Glik zagrał cały mecz. Nie zawinił przy straconych bramkach, ale również nie wyróżnił się niczym szczególnym w defensywie. Jeszcze przy stanie 0:2 dla rywali, po rzucie rożnym, uderzył z główki i trafił wprost w dobrze ustawionego golkipera.

AS Monaco - EA Guingamp 2:2 (0:2) 0:1 - Mustapha Diallo 29' 0:2 - Sloan Privat 37' 1:2 - Fabinho (k.) 71' 2:2 - Bernardo Silva 84'

AS Monaco: Danijel Subasić - Djibril Sidibe, Kamil Glik, Jemerson, Benjamin Mendy (80' Joao Moutinho) - Nabil Dirar, Fabinho, Tiemoue Bakayoko (64' Ivan Cavaleiro), Thomas Lemar - Guido Carrillo, Kylian Mbappe (41' Bernardo Silva).

EA Guingamp: Karl Johan Johnsson - Jordan Ikoko, Christophe Kerbat, Jeremy Sorbon, Benjamin Angoua - Marcus Coco (88' Alexis Mane), Lucas Deaux, Mustapha Diallo, Yannis Salibur (81' Thibault Giresse) - Sloan Privat (64' Ludovic Blas), Jimmy Briand.

Żółte kartki: Mendy, Dirar (Monaco) oraz Ikoko, Diallo, Kerbat (Guingamp).

W tej weekend startuje nowy sezon ligi francuskiej! Krychowiak, Glik, Grosicki i Rybus zagrają w ELEVEN. Oglądaj kanały Eleven i Eleven Sports online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

{"id":"","title":""}