Puchar Niemiec: Robert Lewandowski popisał się hat-trickiem! Bayern spacerkiem w 1/16 finału

Bayern Monachium po zdobyciu Superpucharu Niemiec rozegrał pierwszy mecz w krajowym pucharze. Obrońcy tytułu nie mieli problemów z pokonaniem IV-ligowego Carl Zeiss Jena (5:0), a trzy bramki zdobył Robert Lewandowski.

Konrad Kostorz
PAP / M. Deines/PROMEDIAFOTO/DPA

Bayern Monachium od początku nie pozostawiał złudzeń znacznie niżej notowanemu przeciwnikowi. Już w 3. minucie Franck Ribery dograł w pole karne, gdzie Robert Lewandowski po wymianie piłki z Thomasem Muellerem w sporym zamieszaniu posłał piłkę do siatki. Było to pierwsze trafienie Polaka w nowym sezonie.

Drugi cios mistrzowie Niemiec zadali pół godziny później. Znów kluczową rolę odegrał świetnie dysponowany Ribery i "Lewemu" pozostało dopełnić formalności. Trzeci gol snajpera polskiej kadry był bardziej efektowny - Lewandowski przymierzył płasko sprzed pola karnego, a bramkarz zespołu z Jeny nie próbował nawet interweniować.

Nasz rodak mógł w piątkowy wieczór strzelić więcej goli, jednak w 72. minucie pokazał, że potrafi grać zespołowo i w dogodnej pozycji dograł do jeszcze lepiej ustawionego Arturo Vidala. Efekt: gol numer 4 dla faworyta. Wynik ustalił nowy nabytek drużyny Carlo Ancelottiego - Mats Hummels zamienił na bramkę dośrodkowanie Joshui Kimmicha.

To dopiero trzeci mecz Lewandowskiego w Bayernie, w którym strzelił co najmniej trzy gole. Wcześniej trafił pięć razy przeciwko VfL Wolfsburg (5:2) oraz trzy razy przeciwko Dinamu Zagrzeb (5:0).

Pojedynek na Ernst-Abbe-Sportfeld, który obserwował komplet 19 tysięcy widzów, nie miał wielkiej historii. Gospodarze dla Manuela Neuera nie stanowili żadnego zagrożenia i polegli z kretesem. Kolejnego przeciwnika monachijczycy poznają w losowaniu, które odbędzie się za tydzień po meczu 1. kolejki Bundesligi z Werderem Brema.

Dalej przeszły również FC St. Pauli oraz FC Augsburg, które pewnie pokonały zespoły z niższych klas rozgrywkowych. Waldemar Sobota dla Piratów rozegrał 81 minut.

Wyniki piątkowych meczów 1/32 finału Pucharu Niemiec:

Carl Zeiss Jena - Bayern Monachium 0:5 (0:3)
0:1 - Lewandowski 3'
0:2 - Lewandowski 34'
0:3 - Lewandowski 43'
0:4 - Vidal 72'
0:5 - Hummels 77'

Skład Bayernu: Neuer - Rafinha, Martinez (51' Hummels), Alaba, Bernat - Vidal (77' Benko), Lahm, Kimmich - Mueller, Lewandowski, Ribery (66' Green).

0:3 - Ducksch 88'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)