Łukasz Skorupski wykorzystał szansę. Dobre noty Polaka

Łukasz Skorupski był czołową postacią FC Empoli w meczu z Torino FC (0:0). Polak nie popełnił żadnego błędu i zachował czyste konto. Włoskie media jego występ oceniły wysoko.

Kamil Kołsut
PAP/EPA / PAOLO MAGNI

Według portalu ilsussidario.net Skorupski zasłużył na 6,5 w 10-stopniowej skali. To przede wszystkim efekt dobrych interwencji w pierwszej połowie, gdy Polak zatrzymywał piłkę po strzałach Joela Obiego i Lucasa Boye'a. Żaden zawodnik Napoli nie został oceniony tak wysoko. W ekipie Torino 6,5 dostał tylko Afriyie Acquah.

Dziennikarze "Calcioweb" 6,5 - obok Skorupskiego - przyznali także siedmiu innych zawodnikom. Nikt nie dostał więcej. Podobnie mecz podsumowują także "Sportface", "Dotsport", "Mondopallone", "Fantamagazine" oraz "Firenzetoday".

Na łamach empolichanell.it nasz bramkarz otrzymał 7. Skorupski w pierwszej połowie "uratował swojej drużynie wynik". "L'Arena" była surowsza i przyznała Polakowi 6. Na lepsze oceny zasłużyli Boye, Vincent Laurini oraz Andres Tello.

Dla 25-latka był to drugi ligowy mecz w tym sezonie. Polak stanął między słupkami bramki Empoli także tydzień temu podczas spotkania z Crotone (2:1). W następnej kolejce Serie A jego zespół zagra na własnym boisku z Interem Mediolan. Początek środowego starcia o godzinie 20:45.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)