Premier League: skromne zwycięstwo Tottenhamu Hotspur

Tottenham Hotspur pokonał przed własną publicznością Sunderland 1:0. Jedynego gola strzelił Harry Kane w drugiej połowie spotkania.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / ANDY RAIN

Jedyna bramka padła w 59. minucie. Po dośrodkowaniu Kyle'a Walkera jeden z zawodników gospodarzy zgrał piłkę, a tragiczny w skutkach błąd popełnił obrońca Sunderlandu, który dograł futbolówkę do Harry'ego Kane'a. Napastnik Kogutów stojąc pięć metrów od bramki pewnie trafił do siatki.

Tottenham Hotspur tego dnia był wyraźnie lepszy. Oddał aż 24 strzały z czego 10 celnych, lecz tym raz gospodarze mogli cieszyć się z gola.

Sunderland miał zaledwie 26 procent posiadania piłki, sześć uderzeń i w taki sposób nie da się wywieźć choćby punktu z White Hart Lane.

Na dodatek w ciągu dziewięciu minut dwie żółte kartki skompletował Adnan Januzaj i w doliczonym czasie gry opuścił murawę.

Koguty awansowały na trzecie miejsce i mają w dorobku 11 punktów. Czarne Koty po pięciu kolejkach tylko raz zremisowały i aż cztery razy przegrywały swoje spotkania.

Tottenham Hotspur - Sunderland 1:0 (0:0)
1:0 - Harry Kane 59'