Puchar Ligi: Leicester - Chelsea: beznadziejny występ Marcina Wasilewskiego!

Marcin Wasilewski zaliczył pierwszy i niewykluczone, że ostatni występ w obecnym sezonie. Polak popełnił całą serię błędów, w dodatku dostał czerwoną kartkę, a jego Leicester City poległo z Chelsea 2:4!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA

Pierwsza połowa spotkania 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej ułożyła się dość dziwnie, bo na początku lepsze wrażenie sprawiali The Blues. To gospodarze jednak wyprowadzili dwa zabójcze ciosy, a instynktem strzeleckim błysnął Shinji Okazaki. Japończyk dwukrotnie wykorzystał "wielbłądy" obrony i bramkarza londyńczyków i radował trybuny strzałami z ostrego kąta. Zawodnicy Chelsea ratowali się jeszcze rozpaczliwymi wybiciami piłki, jednak za każdym razem czynili to już zza linii bramkowej.

W podobnych okolicznościach padł niezwykle istotny kontaktowy gol dla przyjezdnych. W doliczonym czasie pierwszej połowy Wes Morgan nie upilnował po rzucie rożnym Gary'ego Cahilla i on też strzelił na tyle skutecznie, że defensorzy Lisów nie zdążyli z interwencją.

O ile w pierwszej części Marcin Wasilewski jeszcze dawał radę odpierać ataki gości, to po przerwie zaliczył kompromitujący występ. Najpierw "asystował" przy wyrównującej bramce Cesara Azpilicuety, bo zbyt krótko wybił piłkę. W efekcie już po chwili Ron-Robert Zieler skapitulował po przepięknym strzale Hiszpana. Później natomiast Polaka niemiłosiernie ogrywał Diego Costa. Gdyby snajper The Blues był skuteczniejszy, to w wyniku pomyłek doświadczonego stopera zdobyłby kilka bramek.

Kulminacją i momentem decydującym dla losów meczu było natomiast fatalne zachowanie "Wasyla" w 89. minucie. Wtedy uderzył Costę łokciem i Robert Madley wyrzucił go z boiska. Sędzia pokazał 36-latkowi bezpośrednią czerwoną kartkę, ale nawet gdyby chciał być łaskawszy, i tak oddelegowałby go do szatni, bo obrońca Lisów miał już na koncie jedno "żółtko".

Niewykluczone, że to zdarzenie uniemożliwiło występ Bartoszowi Kapustce. Drugi z Polaków zasiadł na ławce i być może wszedłby na boisko, gdyby Claudio Ranieri nie musiał łatać dziury w defensywie. Ostatecznie w doliczonym czasie szkoleniowiec mistrza Anglii posłał do boju Daniela Amarteya.

Osłabiona ekipa Leicester nie była w stanie przeciwstawić się Chelsea i choć dotrwała do dogrywki, to już po czterech minutach dodatkowego czasu przegrywała 2:4. Dublet skompletował Cesc Fabregas. Hiszpan najpierw sfinalizował bajeczną akcję londyńczyków i odegranie piętą Edena Hazarda, a po chwili potężną bombą pod poprzeczkę wykorzystał błąd obrony.

Drużyna Antonio Conte pokazała charakter, odrobiła dwubramkową stratę, a potem bezlitośnie wypunktowała osłabionego przeciwnika. Efekt? Zagra w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej.

W pozostałych meczach doszło do kilku sensacji. Za burtą są m. in. Everton i AFC Bournemouth (Artur Boruc nie grał), które u siebie musiały uznać wyższość odpowiednio Norwich City i Preston North End.

Leicester City - Chelsea Londyn 2:4 (2:1, 2:2, 2:4)
1:0 - Shinji Okazaki 17'
2:0 - Shinji Okazaki 34'
2:1 - Gary Cahill 45+1'
2:2 - Cesar Azpilicueta 49'
2:3 - Cesc Fabregas 92'
2:4 - Cesc Fabregas 94'

Leicester City: Ron-Robert Zieler - Danny Simpson, Wes Morgan, Marcin Wasilewski, Ben Chilwell, Demarai Gray (90+1' Daniel Amartey), Andy King, Danny Drinkwater, Jeffrey Schlupp, Shinji Okazaki (75' Leonardo Ulloa), Ahmed Musa (76' Jamie Vardy).

Chelsea Londyn: Asmir Begović - Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, David Luiz, Marcos Alonso, Nemanja Matić, Cesc Fabregas, Victor Moses, Ruben Loftus-Cheek (67' Diego Costa), Pedro Rodriguez (89' Eden Hazard), Michy Batshuayi (80' Nathaniel Chalobah).

Żółte kartki: Marcin Wasilewski, Danny Drinkwater, Ben Chilwell (Leicester City) oraz Nemanja Matić, David Luiz (Chelsea Londyn).

Czerwona kartka: Marcin Wasilewski /89' za uderzenie rywala/ (Leicester City).