Serie A: Wojciech Szczęsny obronił rzut karny, Mauro Icardi pokonał Łukasza Skorupskiego

Wojciech Szczęsny zachował czyste konto i obronił "jedenastkę" w wygranym 4:0 meczu z FC Crotone. Nowym liderem Serie A został Juventus Turyn dzięki efektownemu zwycięstwu nad Cagliari Calcio (4:0).

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Francesco Totti liczył na swojego 250. gola w Serie A, ale w meczu z beniaminkiem z Crotone zaliczył tylko asystę. Dla rzymian najważniejszy był komplet punktów, który wywalczyli bez najmniejszych problemów.

Wojciech Szczęsny przez większą część rywalizacji się nudził, jednak nie stracił czujności. W 60. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości i Polak musiał stawić czoła Raffaele Palladino. Wyczuł intencje strzelającego i efektowną paradą sparował piłkę do boku! W końcówce Szczęsny ponownie się wyróżnił przy okazji strzału Leonardo Capezziego pod poprzeczkę, z kolei w innej akcji bramkarza uratował słupek.

Trudne zadanie czekało na Łukasza Skorupskiego w meczu z rozkręcającym się Interem. Mediolańczycy szybko załatwili sprawę zwycięstwa, a nasz rodak już w 17. minucie drugi raz wyjmował piłkę z siatki. W obu przypadkach żadnych szans nie dał mu Mauro Icardi - najpierw strzałem głową, a następnie w sytuacji sam na sam.

Później Skorupski bronił już bez zarzutu, ale wybitnych interwencji nie zaliczył. Empoli sprawia w tym sezonie słabsze wrażenie niż w ubiegłej edycji i wszystko wskazuje na to, że powalczy tylko o utrzymanie.

Na pozycję lidera szybko powrócił Juventus. Podrażnieni porażką 1:2 z Interem Bianconeri rozgromili beniaminka z Cagliari, a jedną z bramek zdobył Gonzalo Higuain, który liczy na obronę tytułu króla strzelców. Bartosz Salamon ponownie zasiadł wśród rezerwowych i warto tylko odnotować, iż jego konkurent Luca Ceppitelli strzelił gola samobójczego.

Fiorentina po pokonaniu 1:0 Romy nie poszła za ciosem i tylko zremisowała z niżej notowanym Udinese. Fiołki musiały dwa razy odrabiać stratę, by wywalczyć remis. Na boisku nie pojawił się już tradycyjnie Bartłomiej Drągowski.

Thiago Cionek powrócił do gry w Palermo, a jego zespół może fetować premierowe zwycięstwo. Reprezentant Polski wystąpił na boku obrony w nieoczekiwanie wygranym przez Sycylijczyków pojedynku z Atalantą Bergamo. O wygranej gości zdecydowało trafienie z 89. minuty.

AS Roma - FC Crotone 4:0 (2:0)
1:0 - El Shaarawy 26'
2:0 - Salah 37'
3:0 - Dzeko 48'
4:0 - Dzeko 57'

Juventus Turyn - Cagliari Calcio 4:0 (3:0)
1:0 - Rugani 14'
2:0 - Higuain 34'
3:0 - Alves 39'
4:0 - Ceppitelli (sam.) 84'

Pescara Calcio - Torino FC 0:0

Czerwona kartka: Acquah /45' za drugą żółtą/, Vives /79'/ (obaj Torino).

0:1 - Nestorovski 89'

Udinese Calcio - ACF Fiorentina 2:2 (2:1) 1:0 - Zapata 26' 1:1 - Babacar 30' 2:1 - Danilo 45' 2:2 - Bernardeschi (k.) 52'