Drutex-Bytovia Bytów poszła za ciosem

Po zwycięstwie w meczu 1/8 finału Pucharu Polski tym razem piłkarze Drutex-Bytovii Bytowi wygrali spotkanie ligowe. W niedzielę zespół Tomasza Kafarskiego zwyciężył 2:0 z MKS-em Kluczbork.

Artur Długosz
Drutex-Bytovia PAP / PAP/Adam Warżawa / Drutex-Bytovia

Drutex-Bytovia Bytów sprawiła ostatnio sporą sensację i z rozgrywek Pucharu Polski wyeliminowała Śląsk Wrocław, drużynę z Lotto Ekstraklasy. I-ligowiec zwyciężył aż 3:0. - Ze zwycięstwa ze Śląskiem będziemy się cieszyć krótko, bo już w niedzielę czeka nas bardzo kluczowy mecz z drużyną z Kluczborka. Mam nadzieję, że zobaczymy równie skuteczną grę naszego zespołu - mówił Tomasz Kafarski. Szkoleniowiec Drutex-Bytovii teraz może być zadowolony ze swoich piłkarzy.

Sam początek niedzielnego spotkania nie był porywający. Gospodarze od pierwszych minut śmiało ruszyli do ataku, lecz MKS Kluczbork prezentował się solidnie w defensywie i nie dawał zaskoczyć. Zawodnicy Kafarskiego co prawda oddawali strzały na bramkę rywala, lecz głównie były one niecelne. W 29. minucie to zawodnicy MKS-u mogli wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne dogodnej okazji nie wykorzystał jednak Adam Setla.

Po zmianie stron Setla znów miał swoją szansę, lecz tym razem zatrzymał go Krzysztof Bąk. Drutex-Bytovia swego dopięła natomiast w 54. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu Omara Monterde z pierwszej piłki celny strzał oddał Jakub Serafin.

O ile to Drutex-Bytovia w kolejnych minutach głównie atakowała, to jednak piłkarze z Kluczborka nie zamierzali się poddawać. Na ich drodze stanął jednak dobrze dysponowany tego dnia Gerard Bieszczad, który pewnie spisywał się nawet w sytuacjach sam na sam.

W 70. minucie wynik spotkania ustalił Jakub Bąk, który oddał celny strzał głową po dośrodkowaniu Roberta Mandrysza. Ostatecznie Drutex-Bytovia zwyciężyła 2:0 i awansowała na szóstą pozycję w tabeli I ligi.

Drutex-Bytovia Bytów - MKS Kluczbork 2:0 (0:0)
1:0 - Jakub Serafin 54'
2:0 - Jakub Bąk 70'

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad - Krzysztof Bąk, Martin Cseh, Łukasz Wróbel, Sebastian Kamiński, Marek Opałacz (46' Omar Monterde), Robert Mandrysz, Michał Rzuchowski, Jakub Serafin, Michał Efir (70' Mateusz Klichowicz), Jakub Bąk (90+1' Alen Ploj).

MKS Kluczbork: Oskar Pogorzelec - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz (80' Tomasz Swędrowski), Robert Brzęczek (66' Krystian Sanocki), Radosław Kursa, Rafał Niziołek, Robert Tunkiewicz, Michał Szewczyk (85' Piotr Kwaśniewski), Adam Setla.

Żółte kartki: Kamil Nitkiewicz, Bartosz Brodziński, Krystian Sanocki, Radosław Kursa (MKS Kluczbork) oraz Robert Mandrysz, Michał Efir (Drutex-Bytovia).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Wasilków).