Drutex-Bytovia podtrzymała swoją serię

Niezwykle emocjonujący przebieg miało spotkanie 12. kolejki I ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec zremisowało 3:3 z Drutex-Bytovią Bytów. Dla drużyny Tomasza Kafarskiego był to kolejny mecz bez porażki.

Artur Długosz
Lasha Dvali (z lewej) i Jakub Bąk (z prawej) WP SportoweFakty / PAP/Adam Warżawa / Lasha Dvali (z lewej) i Jakub Bąk (z prawej)

I-ligowiec ostatni mecz przegrał ponad miesiąc temu, 6 września. Wówczas w spotkaniu ligowym w Siedlcach 1:0 Drutex-Bytovię Bytów pokonała miejscowa Pogoń. Zawodnicy Tomasza Kafarskiego następnie ograli 2:0 Sandecję Nowy Sącz, bezbramkowo zremisowali z Górnikiem Zabrze, zwyciężyli 2:0 z MKS-em Kluczbork oraz 3:2 z Olimpią Grudziądz. W międzyczasie awansowali do 1/4 finału Pucharu Polski pokonując 3:0 Śląsk Wrocław. Teraz zremisowali 3:3 z Zagłębiem Sosnowiec.

- Spotkanie, zaczęło się bardzo szczęśliwie i to doprowadziło, że zamiast grać w piłkę przy stanie 2:0, to straciliśmy trzy bramki i postawiliśmy się w trudnej sytuacji - mówił Tomasz Kafarski. Jego piłkarze po 26 minutach prowadzili 2:0. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli jednak na prowadzenie! Drutex-Bytovia ostatecznie zdołała jednak zremisować 3:3.

- Będziemy szanować ten remis, ale pierwsza połowa jest do analizy, bo graliśmy zbyt pasywnie. Stracone bramki doprowadziły do tego, że nie wywozimy zwycięstwa - komentował Kafarski.

15 października przed Drutex-Bytovią Bytów kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ćwierćfinalista Pucharu Polski podejmować będzie Wigry Suwałki.

Czy Drutex-Bytovia Bytów awansuje w tym sezonie do Lotto Ekstraklasy?