AS Roma wygrała w Neapolu, ale Wojciech Szczęsny dostał przeciętne noty

W najciekawszym meczu 8. kolejki Serie A AS Roma pokonała 3:1 SSC Napoli, a w bramce rzymian przez 90 minut stał Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz nie ustrzegł się błędów - oceniły włoskie media.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / Sebastien Nogier
Od serwisów "Roma News" oraz "Forza Roma" Wojciech Szczęsny otrzymał ocenę "5,5", która w skali 1-10 oznacza przeciętny występ. Wskazano, że bramkarz powinien nie dopuścić do oddania przez Kalidou Koulibaly'ego strzału głową, po którym Senegalczyk zdobył bramkę kontaktową dla SSC Napoli.

Stoper gospodarzy rzeczywiście uderzał już z obrębu pola bramkowego, a Szczęsny miał czas, by w porę wyjść z linii bramkowej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uniemożliwić Koulibaly'emu swobodne oddanie strzału. W tej sytuacji zaspali jednak również defensorzy AS Roma.

Ponadto zwrócono uwagę na parę niepewnych zagrań Szczęsnego, ale doceniono również reprezentanta Polski zwłaszcza że kapitalną obronę próby Driesa Mertensa w końcówce pojedynku. Bramkarz w tym przypadku pokazał swój kunszt, a poza tym kilka razy w drugiej połowie nie popełnił błędu po strzałach sprzed pola karnego.

Inne portale związane z Romą przyznały Szczęsnemu nieco korzystniejsze noty: "6" od "Vocegiallorossa" oraz "6,5" od La Roma 24".

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)