Grad goli w Głogowie. Drutex-Bytovia podtrzymała swoją serię

Piłkarze Chrobrego Głogów w spotkaniu 14. kolejki I ligi zremisowali 3:3 z Drutex-Bytovią Bytów. To było bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie.

Artur Długosz

Drutex-Bytovia Bytów do tego meczu przystąpiła będąc niepokonanym od sześciu kolejek. Chrobry Głogów natomiast wygrał dwa ostatnie spotkania na własnym stadionie. Zapowiadało to ciekawe widowisko. I takie też ono było.

Od pierwszych minut piłkarze Chrobrego zdecydowanie ruszyli do ataku. Zawodnicy Drutex-Bytovii starali się oddalić zagrożenie od własnego pola karnego, lecz gospodarze postawili im trudne warunki. Chrobry prezentował się zdecydowanie lepiej, a w grze gości było sporo niedokładności.

Mimo tego to jednak zespół Tomasza Kafarskiego w 19. minucie wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z zawodników gospodarzy dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny, który na gola zamienił Janusz Surdykowski.

To nie podłamało jednak zawodników Ireneusza Mamrota, bo ci już w 24. minucie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Machaja celny strzał głową pod poprzeczkę oddał Michał Michalec. W następnej fazie meczu drużyna z Głogowa dalej atakowała i swego dopięła w 37. minucie. Zawodnicy Chrobrego wyprowadzili świetną kontrę, Bartosz Machaj oddał strzał przy słupku, po którym piłka wpadła do bramki.

Po zmianie stron Drutex-Bytovia ruszyła do ataku, lecz w 54. minucie straciła trzeciego gola. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka spadła pod nogi Łukasza Szczepaniaka, który pewnie umieścił ją w bramce. To nie był jednak koniec emocji, bowiem chwilę później po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego celnym strzałem głową popisał się Michał Rzuchowski.

W kolejnych minutach piłkarze prowadzeni przez Tomasza Kafarskiego śmiało atakowali chcąc doprowadzić do wyrównania, lecz Chrobry skutecznie odpierał szarże gości. W 76. minucie Mateusz Klichowicz przeprowadził jednak indywidualną akcję, którą zakończył strzałem prosto w okienko. 3:3!

Więcej bramek w tym meczu już nie padło. To było bardzo ciekawe, obfitujące w gole i emocjonujące spotkanie.

Chrobry Głogów - Drutex-Bytovia Bytów 3:3 (2:1)
0:1 - Janusz Surdykowski (k.) 19'
1:1 - Michał Michalec 24'
2:1 - Bartosz Machaj 37'
3:1 - Łukasz Szczepaniak 54'
3:2 - Michał Rzuchowski 58'
3:3 - Mateusz Klichowicz 76'

Chrobry Głogów: Mariusz Rzepecki - Karol Danielak, Seweryn Michalski, Michał Michalec (88' Sebastian Murawski), Michał Ilków-Gołąb, Bartosz Machaj (59' Dominik Kościelniak), Marcel Gąsior, Maciej Kona, Łukasz Szczepaniak, Mateusz Machaj (74' Sebastian Bonecki), Paweł Wojciechowski.

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Marek Opałacz, Sebastian Kamiński, Robert Mandrysz (64' Kamil Wacławczyk), Michał Rzuchowski, Jakub Serafin, Jakub Bąk (64' Michał Efir), Mateusz Klichowicz, Janusz Surdykowski (74' Bartłomiej Poczobut).

Żółte kartki: Paweł Wojciechowski, Marcel Gąsior, Michał Michalec (Chrobry Głogów) oraz Jakub Serafin, Mateusz Klichowicz (Drutex-Bytovia).