II liga: olbrzymia wpadka Odry Opole, nowy lider klasyfikacji strzelców

Odra Opole poniosła sensacyjną porażkę 0:3 z Olimpią Zambrów. Ważny krok w kierunku awansu postawił Radomiak Radom, a jego napastnik Leandro został współliderem klasyfikacji strzelców.

Odra Opole nie przegrała przez 13 kolejek po awansie na szczebel centralny. Beniaminek imponował żelazną obroną, a w sobotę pozwolił strzelić trzy gole drużynie, która wcześniej nie wygrała choćby raz na wyjeździe.

Olimpia Zambrów otworzyła wynik w 44. minucie dzięki strzałowi Bartosza Biela. Po przerwie punktowała coraz bardziej odsłoniętego lidera. Dzięki zwycięstwu drużyna Piotra Rzepki awansowała do górnej połowy tabeli.

- Muszę ochłonąć po takim sukcesie. Mocno podnieśliśmy sobie poprzeczkę zwycięstwem 3:0. Nasza drużyna dojrzewa, przetrwała trudne momenty i zagrała jak równy z równym z liderem - powiedział trener Rzepka.

W II lidze została jeszcze jedna niepokonana drużyna - Raków Częstochowa. W sobotę mogła strącić ze szczytu tabeli Odrę, ale jej mecz ze Stalą Stalowa Wola został odwołany.

Na innych arenach nie obrodziło w gole. Warta Poznań zremisowała bezbramkowo z Puszczą Niepołomice, podobnie jak Olimpia Elbląg z Rozwojem Katowice. W 88. minucie Leandro zapewnił Radomiakowi Radom zwycięstwo 1:0 na stadionie PGE GKS Bełchatów. Drużyna Wernera Liczki wykonała krok do awansu, a autor złotego gola został współliderem klasyfikacji strzelców. Leandro jest na szczycie rankingu z Łukaszem Pietroniem.

0:1 - Leandro 88'

Legionovia Legionowo - ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:0)
1:0 - Patryk Koziara 85'
1:1 - Sebastian Siwek (k.) 89'

Stal Stalowa Wola - Raków Częstochowa - odwołany

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy wpadka w meczu z Olimpią Zambrów to zapowiedź kryzysu Odry Opole?