Cudowne parady Łukasza Skorupskiego w Neapolu. "Kolejny raz był najlepszy w Empoli"

Łukasz Skorupski nie zapobiegł porażce Empoli w wyjazdowym meczu Serie A z SSC Napoli (0:2), ale popisał się kilkoma świetnymi interwencjami i otrzymał korzystne noty od włoskich mediów.

Konrad Kostorz
Newspix / ZUMA

W pierwszej połowie Łukasz Skorupski efektownymi interwencjami zatrzymał Driesa Mertensa i Jose Callejona. Wrażenie zrobiła zwłaszcza akcja, w której obronił dwa strzały Belga, w tym jeden z paru metrów. Empoli nie przegrywało tylko dzięki dobrej dyspozycji Polaka.

Po przerwie Skorupski znów błysnął, popisując się kapitalną robinsonadą przy uderzeniu Jorginho sprzed pola karnego. Piłka po bardzo mocnym strzale zmierzała do siatki w okienko, ale były gracz Górnika Zabrze stanął na wysokości zadania.

Włoskie portale przyznały Skorupskiemu noty "7" lub "7,5", co oznacza występ bardzo wysokiej jakości. "Zaliczył spektakularną interwencją przy strzale Jorginho, świetnie spisał się również przy próbach Mertensa i Callejona" - skomentowała "La Repubblica".

"Bronił rewelacyjnie i robił wszystko, by zachować czyste konto. Przy obu golach strzelonych przez Napoli nie miał nic do powiedzenia i kolejny raz był najlepszym piłkarzem Empoli" - oceniła "Pianeta Empoli" i przyznała 25-latkowi "7,5".

Skorupskiego w niedzielę czeka kolejne poważne wyzwaniem - pojedynek z zajmującą drugie miejsce w tabeli AS Roma.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Łukasz Skorupski zasługuje na grę w silniejszym zespole niż Empoli FC?