Ligue 1: Mariusz Stępiński uratował remis dla FC Nantes!

Zaledwie kwadrans spędził na boisku Mariusz Stępiński, ale ten krótki występ wystarczył mu, by w samej końcówce zdobyć gola i uratować dla FC Nantes remis 1:1 w starciu z Toulouse FC.

Szymon Mierzyński
Mariusz Stępiński Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Były napastnik Ruchu Chorzów zaczął zawody na ławce i wszedł na boisko w 75. minucie, zastępując Yacine'a Bammou. Do siatki trafił natomiast w 90. minucie, gdy dopadł do piłki w zamieszaniu w polu karnym i oddał skuteczny strzał w krótki róg. To dla niego trzecia bramka w obecnym sezonie. Do tego momentu Kanarki przegrywały 0:1, więc Polak uratował dla nich jedno oczko.

Nie zagrali niestety inni reprezentanci naszego kraju. Z powodu urazu Maciej Rybus znalazł się poza osiemnastką Olympique Lyon na starcie z SC Bastia. Les Gones zwyciężyli 2:1, ale zebrali od swoich kibiców solidną porcję gwizdów, bo stracili gola w doliczonym czasie, gdy ekipa gości grała w dziewiątkę (wcześniej czerwone kartki otrzymali Jean-Louis Leca oraz Yannick Cahuzac).

Po pełną pulę sięgnęło też Girondins Bordeaux Igora Lewczuka, które pokonało FC Lorient 2:1. Były obrońca Legii Warszawa przesiedział to spotkanie na ławce rezerwowych.

W pozostałych wieczornych pojedynkach 12. kolejki Angers SCO pokonało Lille OSC 1:0, zaś Dijon FCO zremisowało z EA Guingamp 3:3.