Serie A: Napoli ma problemy bez Milika. Strata punktów wicemistrza, 90 minut Zielińskiego

SSC Napoli rozczarowało w kolejnym meczu bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika. W pojedynku 12. kolejki Serie A wicemistrzowie Włoch tylko zremisowali na własnym terenie 1:1 z Lazio Rzym.

Konrad Kostorz
Getty Images / Maurizio Lagana
Do "jedenastki" Napoli powrócił po dwumeczowej przerwie Piotr Zieliński. Reprezentant Polski ostatnio wcielał się w rolę dżokera i do gry wchodził po przerwie, ale był to tylko efekt rotacji stosowanej przez trenera Maurizio Sarriego, a nie obniżenia notowań Polaka.

Gospodarze byli faworytami ciekawie zapowiadającego się pojedynku, chociaż w tabeli o punkt więcej zgromadziło Lazio. Azzurri w miniony weekend ulegli 1:2 Juventusowi, a wcześniej nie sprostali Romie (1:3) oraz Atalancie (0:1), przez co w tabeli wypadli z czołowej czwórki.

Napoli w 12. kolejce nie zdołało poprawić piątej lokaty. Przed przerwą to zawodnicy ze Stadio San Paolo osiągnęli niemałą przewagę i stwarzali lepsze sytuacje do zdobycia bramki. Groźnie strzelał Lorenzo Insigne, bliski szczęścia był Dries Mertens, ale Federico Marchetti zachowywał czyste konto.

Wszystko, co najciekawsze, wydarzyło się w Neapolu krótko po przerwie. Najpierw efektowną akcją w polu karnym popisał się Marek Hamsik, który przedryblował obrońców i nie dał szans bramkarzowi. Riposta Lazio była błyskawiczna, a Balde Diao Keita zdobył bramkę podobną do trafienia Słowaka - również dał sobie radę z defensorami i zaskoczył Pepe Reinę.

Od stanu 1:1 dominacja Napoli nie podlegała już dyskusji. Na drodze miejscowych do wygranej stanął świetnie dysponowany Marchetti, który obronił m.in. groźny strzał Zielińskiego. Bezskutecznie zwycięskiego gola próbowali zdobyć również Hamsik oraz Elseid Hysaj.

Napoli rozegrało nie najgorsze zawody, jednak przy marnej skuteczności zgubiło dwa punkty i po tej serii gier może tracić już dziewięć "oczek" do Juventusu Turyn. W następnej kolejce SSC zmierzy się na wyjeździe Udinese Calcio.

SSC Napoli - Lazio Rzym 1:1 (0:0)
1:0 - Hamsik 52'
1:1 - Keita 54'

Napoli: Reina - Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam - Zieliński, Diawara, Hamsik (87' Allan) - Callejon (81' El Kaddouri), Mertens, Insigne (67' Gabbiadini).

Lazio: Marchetti - Basta, Wallace, Radu - Anderson, Parolo, Biglia, Milinković-Savić, Lulić (78' Patric) - Keita (83' Djordjević), Immobile (87' Lombardi).

Żółte kartki: Parolo, Radu (Lazio).