II liga: Puszcza Niepołomice znów na zero z tyłu

Puszcza Niepołomice zwyciężyła 2:0 z Gryfem Wejherowo i awansowała na 5. miejsce w tabeli. Drużyna Tomasza Tułacza nie straciła gola po raz ósmy w sezonie.

Obrońcy Puszczy Niepołomice bronili w Wejherowie konsekwentnie, a w kilku sytuacjach dopisało im szczęście. Przed przerwą strzały Daniela Ciechańskiego i Roberta Chwastka były niecelne, a w 50. minucie Marcin Staniszewski nie tylko zatrzymał uderzenie Chwastka, ale jeszcze utrudnił dobitkę Pawłowi Czychowskiemu, byłemu napastnikowi Puszczy.

Przyjezdni z Małopolski byli skuteczniejsi. W 23. minucie Kamil Łączek skorzystał z dobrego dośrodkowania i wyprowadził Puszczę na prowadzenie. Jej przewagę podwoił w 70. minucie Michał Czarny, który dobił piłkę do siatki po interwencji Dawida Lelenia, który zastąpił w bramce Wiesława Ferrę.

Gryf zwieńczył festiwal nieskuteczności strzałem w poprzeczkę, a wskutek porażki 0:2 ma niewielką przewagę nad strefą spadkową. Puszcza, która wygrała dwa poprzednie mecze, jest na 5. miejscu.

Gryf Wejherowo - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
0:1 - Kamil Łączek 23'
0:2 - Michał Czarny 70'

Gryf: Dawid Leleń - Przemysław Czerwiński (84' Przemysław Szur), Łukasz Nadolski, Paweł Brzuzy, Przemysław Mońka - Dawid Tomczak, Jacek Wicon, Piotr Łysiak, Robert Chwastek - Daniel Ciechański, Paweł Czychowski (74' Mateusz Goerke).

Puszcza: Marcin Staniszewski - Łukasz Furtak, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk - Marcel Kotwica, Bartosz Żurek (69' Łukasz Krzysztoń) - Jakub Zagórski (71' Filip Wójcik), Maciej Domański (77' Dominik Radziemski), Kamil Łączek - Marcin Orłowski (83' Arkadiusz Gajewski).

Żółta kartka: Furtak (Puszcza).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Puszcza Niepołomice zachowa czyste konto w 10 meczach rundy jesiennej?