Bundesliga: TSG 1899 Hoffenheim zremisowało z Hamburgerem SV. Eugen Polanski nie wstał z ławki

TSG 1899 Hoffenheim zremisowało 2:2 z Hamburgerem SV w przedostatnim meczu 11. kolejki Bundesligi. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził były reprezentant Polski, Eugen Polanski.

Mateusz Karoń
PAP/EPA / UWE ANSPACH
W początkowych fragmentach spotkania piłkarzom HSV brakowało pewności siebie. Szwankowało ostatnie podanie, a po akcjach ofensywnych wnioskować można było, że sporym kłopotem hamburczyków jest nerwowość.

Z czasem goście potrafili się jednak przełamać i po lepszym fragmencie Hoffenheim objęli prowadzenie. Filip Kostić najpierw nawinął Ermina Bicakcicia, a następnie zmieścił piłkę między nogami bramkarza.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna zdołali wyrównać tuż przed przerwą. Dośrodkowanie z rzutu rożnego nogą wbił do siatki Sandro Wagner. Co ciekawe - napastnikowi Wieśniaków stojącemu siedem metrów od bramki HSV nie przeszkadzał nikt. Odpowiadający za krycie go Johan Djourou odpuścił swoje obowiązki, przez co Dinozaury straciły gola.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy przepiękną wrzutką popisał się Pavel Kaderabek. Wycofanie futbolówki na linię pola karnego, gdzie wbiegał Steven Zuber było bajkowe. Strzał bez przyjęcia też niczego sobie, choć dużą winę ponosi tu Christian Mathenia . Golkiper zespołu przyjezdnego puścił piłkę pod brzuchem.

Na odpowiedź HSV przyszło nam czekać nieco ponad 10 minut. Wyrównanie dał udanie zamykający akcję Nicolai Mueller.

TSG 1899 Hoffenheim - Hamburger SV 2:2 (1:1)
1:0 - Filip Kostić 28'
1:1 - Sandro Wagner 45+1'
2:1 - Steven Zuber 49'
2:2 - Nicolai Mueller 61'

TSG 1899 Hoffenheim: Oliver Baumann - Niklas Suele, Kevin Vogt (21' Ermin Bicakcić), Benjamin Huebner - Sebastian Rudy - Pavel Kaderabek, Nadiem Amiri, Kerem Demirbay (69' Lukas Rupp), Steven Zuber - Sandro Wagner, Andrej Kramarić (78' Eduardo Vargas)

Hamburger SV: Christian Mathenia - Dennis Diekmeier, Gideon Jung, Johan Djourou, Douglas Santos - Gotoku Sakai, Lewis Holtby, Matthias Ostrzolek - Nicolai Mueller (90+5' Finn Porath), Filip Kostić (90+2' Aaron Hunt) - Michael Gregoritsch (80' Pierre-Michel Lasogga)

Żółte kartki: Ermin Bicakcić (TSG 1899 Hoffenheim), Gotoku Sakai, Nicolai Mueller (Hamburger SV)