Marcin Robak "przyciąga" rzuty karne. Niecodzienne statystyki napastnika Lecha Poznań

Niespełna kwadrans wystarczył Marcinowi Robakowi, by skompletować dublet i zapewnić Lechowi okazałe zwycięstwo 3:0 ze Śląskiem. Statystyki napastnika poznaniaków są bardzo nietypowe.

Szymon Mierzyński
WP SportoweFakty / Wojciech Klepka
W niedzielę 33-latek zastąpił Dawida Kownackiego w 63. minucie, zaś w 74. miał już na koncie dwie bramki - pierwszą strzelił z gry, a drugą z rzutu karnego. Jedenastki to zresztą jego specjalność. Aż połowę z dziesięciu goli, które zdobył w Lotto Ekstraklasie, padło właśnie z "wapna".

- Cieszę się, bo w ostatnich meczach wchodzę na boisko z ławki, a mimo to trafiam do siatki. Czy przyciągam rzuty karne? Już się śmialiśmy, że dopóki nie ma mnie na placu gry, tych jedenastek też nie ma. Fajnie się to dla mnie układa, bo mam sporo okazji, by powiększać swój dorobek - powiedział Marcin Robak.

Trzy zwycięstwa z rzędu i stosunek goli 10:0 - Lech jest na fali. - Wierzymy, że już wkrótce będziemy w ścisłej czołówce. Mamy bardzo udane występy, zdobywamy dużo bramek, a nie tracimy ich w ogóle. Przed końcem roku odbędą się jeszcze cztery spotkania i mam nadzieję, że w nich będzie podobnie. Zapowiada się trudne zadanie, bo czekają nas wyjazdy do Lubina, Białegostoku i na Cracovię. Zagłębie i Jagiellonia są w tabeli bardzo wysoko. My mamy jednak jasny cel. Chcemy zakończyć rok na podium - oznajmił.

Czy Marcin Robak zostanie królem strzelców Lotto Ekstraklasy?