Besiktas - Benfica: niesamowita pogoń Turków, od 0:3 do 3:3!

Gdy do przerwy Benfica prowadziła w Stambule 3:0, wydawało się, że zgarnie trzy punkty i zapewni sobie awans. Turcy ruszyli jednak w pogoń za wynikiem i ostatecznie wywalczyli remis 3:3!
Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Gospodarze mogli się czuć załamani, bo zaczęli środową potyczkę koszmarnie i w 31 minut stracili trzy gole. Najładniejszego zdobył Nelson Semedo, trafiając w okienko cudownym strzałem z dystansu.

Po przerwie w zespół Senola Gunesa wstąpiły nowe siły i jego kibice przeżyli euforię. Odrabianie strat ładnymi nożycami zaczął Cenk Tosun, a w końcówce rzut karny wykorzystał Ricardo Quaresma, zaś z bliska do siatki trafił jeszcze Vincent Aboubakar.

Remis 3:3 oznacza, że w grupie B nic jeszcze nie jest jasne. Aktualnie lideruje Benfica, ale może stracić 1. miejsce, jeśli w wieczornym spotkaniu SSC Napoli co najmniej zremisuje z Dynamem Kijów.

Besiktas Stambuł - Benfica Lizbona 3:3 (0:3)
0:1 - Goncalo Guedes 10'
0:2 - Nelson Semedo 25'
0:3 - Ljubomir Fejsa 31'
1:3 - Cenk Tosun 58'
2:3 - Ricardo Quaresma (k.) 83'
3:3 - Vincent Aboubakar 89'