FC Porto - Leicester City: rzeź Lisów i Marcina Wasilewskiego

FC Porto wygrało z Leicester City aż 5:0 w meczu Ligi Mistrzów. W podstawowym składzie mistrza Anglii pojawił się Marcin Wasilewski.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/FERNANDO VELUDO
Marcin Wasilewski dostał szansę gry w podstawowym składzie, ponieważ Leicester City było już pewne zajęcia pierwszego miejsca. Dlatego Lisy pojawiły się w Portugalii w mocno rezerwowym zestawieniu. Brak było takich graczy jak: Riyad Mahrez, Jamie Vardy, Islam Slimani czy Robert Huth.

Od pierwszych sekund do ataku przystąpili zawodnicy FC Porto i bardzo szybko zdominowali mecz. Już w szóstej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeleciała tuż nad głową Wasilewskiego i Andre Silva skierował ją do siatki. Gracza Porto nie upilnował Jeffrey Schlupp.

W 26. minucie było już 2:0. Tym razem po dośrodkowaniu z lewego skrzydła zupełnie niepilnowany na jedenastym metrze był Corona. Gracz FC Porto nawet nie przyjmował piłki i pięknym strzałem zdobył gola.

Leicester City grało dramatycznie, nie potrafiło przejść własnej połowy, a i w obronie popełniało sporo błędów. W 37. minucie statystycy wyliczyli, że miało na koncie zaledwie 61 podań.

Jeszcze przed przerwą Porto zadało trzeci cios. Pereira dośrodkował z prawej flanki, a na piątym metrze Yacine Brahimi uprzedził bramkarza i "krzyżakiem" zdobył bramkę.

Na drugą połowę mistrz Anglii wyszedł z dwoma nowymi piłkarzami i przyniosło to skutek tylko na chwilę. Lisy grały odważniej, ale w 63. minucie Danny Drinkwater sfaulował Silvę we własnym polu karnym i sędzia słusznie wskazał na "wapno". Sam poszkodowany podszedł do piłki i chwilę później miał dublet na koncie.

Niecały kwadrans przed końcem Diogo Jota otrzymał idealne podanie i w efekcie znalazł się sam na sam z bramkarzem. Pewnym strzałem między jego nogami ustalił wynik meczu na 5:0.

Leicester City wygrało tę grupę, a FC Porto zajęło drugie miejsce.

FC Porto - Leicester City 5:0 (3:0)
1:0 - Andre Silva 6'
2:0 - Jesus Corona 26'
3:0 - Yacine Brahimi 44'
4:0 - Andre Silva (k.) 64'
5:0 - Diogo Jota 77'

FC Porto: Casillas - M.Pereira, Felipe, Marcano, Telles - D.Pereira (76' Ruben Neves) - J.M.Corona (76' Herrera), Torres, Brahimi - Andre Silva (78' Sousa), Diogo Jota.

Leicester City: Hamer - Hernandez, Wasilewski, Morgan, Chilwell - Gray, N.Mendy, Drinkwater (76' Fuchs), Schlupp (46' Albrighton) - Musa (46' Ulloa), Okazaki.