Liga Mistrzów: Cristiano Ronaldo się zaciął. Najdłuższa niemoc od 8 lat

Cristiano Ronaldo może być pierwszym w historii piłkarzem, który przekroczy granicę stu goli strzelonych w rozgrywkach UEFA. Problem w tym, że Portugalczyk się zaciął i śrubuje najdłuższą serię bez bramki w Lidze Mistrzów od sezonu 2008/2009.

Maciej Kmita
PAP/EPA / ALBERTO ESTEVEZ
Od 27 września i meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund (2:2) licznik Cristiano Ronaldo wskazuje 98 goli w spotkaniach europucharów. Hiszpańskie media przewidywały, że kapitan reprezentacji Portugalii pokona magiczną granicę w dwumeczu z Legią Warszawa (5:1, 3:3), ale choć Królewscy zdobyli w spotkaniach z mistrzem Polski aż osiem bramek, Ronaldo nie był autorem choćby jednej.

Nie strzelił gola także w dwóch kolejnych spotkaniach Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona (2:1) i Borussią Dortmund (2:2). To już 433 minuty bez zdobytej bramki. Nie jest to specjalnie długa seria, ale odkąd Portugalczyk jest zawodnikiem Realu Madryt, czyli od sezonu 2009/2010, tak długo na gola w Lidze Mistrzów jeszcze nie czekał.

Po raz ostatni w Lidze Mistrzów zaciął się tak jeszcze jako zawodnik Manchesteru United. W sezonie 2008/2009 nie potrafił zdobyć bramki w sześciu kolejnych występach w Champions League - łącznie przez 519 rozegranych minut.

Tylko dwa strzelone gole w meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów to też najgorszy wynik Ronaldo w tych rozgrywkach od wspomnianego sezonu 2008/2009. W każdej kolejnej edycji Champions League zdobył co najmniej trzy bramki, a w sezonie 2015/2016 po I rundzie rozgrywek miał na koncie aż 11 goli - to rekord rozgrywek.

Choć Portugalczyk się zaciął, 98 bramek i tak daje mu miano najskuteczniejszego zawodnika w historii rozgrywek UEFA. 95 goli strzelił w samej Lidze Mistrzów i to też rekord. Jest pięciokrotnym królem strzelców Champions League - sięgał po koronę w edycjach 2007/2008, 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015 i 2015/2016.