Uraz Łukasza Piszczka w meczu Borussii Dortmund. Polak musiał zejść do szatni

Tylko 27 minut trwał występ Łukasza Piszczka w spotkaniu 14. kolejki Bundesligi z 1.FC Koeln. Zawodnik Borussii Dortmund musiał zostać zdjęty z boiska.

Konrad Kostorz
Getty Images / Alexander Hassenstein

Łukasz Piszczek, który wybiegł na boisko w "jedenastce", zasygnalizował sztabowi szkoleniowemu, że nie jest w stanie kontynuować występu na RheinEnergieStadion w Kolonii, choć po jego wcześniejszych poczynaniach nie było widać, iż doznał poważniejszego urazu.

Trener Thomas Tuchel w 27. minucie odesłał Piszczka do szatni i wprowadził w miejsce reprezentanta Polski Marca Bartrę. Chwilę później Borussia Dortmund straciła bramkę i po pierwszej połowie rywalizacji przegrywa 0:1.

31-letni defensor jest jednym z kluczowych zawodników BVB w bieżącym sezonie. Mecz z 1.FC Koeln był już 19. występem Piszczka, a wcześniej strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. Ma pewne miejsce w podstawowym składzie.

Gdyby kontuzja Piszczka okazała się poważniejsza, w ostatnich tegorocznych spotkaniach Tuchel będzie mógł zastępować naszego rodaka Feliksem Passlackiem albo awaryjnie Matthiasem Ginterem, Marcem Bartrą bądź Erikiem Durmem.

Czy absencja Łukasza Piszczka poważnie osłabi grę Borussii Dortmund?