Łukasz Piszczek kontuzjowany? Thomas Tuchel: To środek zapobiegawczy

Łukasz Piszczek mecz 1. FC Koeln - Borussia Dortmund (1:1) zakończył w 27. minucie. Wszystko wskazuje na to, że Polakowi nie stało się nic groźnego.

Kamil Kołsut
Łukasz Piszczek Getty Images / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek
- Piszczek miał problem z przywodzicielem - wyjaśnia trener dortmundczyków Thomas Tuchel. - Jego zejście z boiska to był środek zapobiegawczy. Lekarze się ze mną zgodzili. Na szczęście opuścił boisko zanim te kłopoty przewodziły się w coś poważnego.

Polaka zastąpił Marc Bartra. Borussia remisowała wówczas z Koeln 0:0. Kilka minut po zmianie gola dla rywali strzelił Artjoms Rudnevs. Wynik w ostatniej minucie wyrównał Marco Reus.

Piszczek zagrał tej jesieni w dwunastu meczach ligowych Borussii i strzelił trzy gole. Na boisku brakowało go tylko wówczas, gdy miał problemy ze zdrowiem.

Borussia po remisie pozostała w tabeli Bundesligi na szóstej lokacie. Do czwartego miejsca - gwarantującego udział w eliminacjach Ligi Mistrzów - drużyna Piszczka trafi punkt. Liderem jest Bayern Monachium, który w sobotę pokonał VFL Wolfsburg 5:0.

Czy Łukasz Piszczek powinien być podstawowym obrońcą reprezentacji Polski?