Primera Division: Pierwsze czyste konto Tytonia! Ekipa Polaka ze zwycięstwem

W swoim 7 meczu w barwach Deportivo La Coruna po raz pierwszy piłki z siatki nie wyciągał Przemysław Tytoń. Jego ekipa pokonała u siebie Osasunę Pampeluna 2:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Przemysław Tytoń PAP/EPA / EPA/PEPE TORRES / Na zdjęciu: Przemysław Tytoń
Do podstawowego składu Przemysław Tytoń wskoczył na sam koniec października w konfrontacji z Valencią. Na premierowe czyste konto musiał jednak czekać ponad półtora miesiąca. Polak nie miał wiele pracy w konfrontacji z Osasuną Pampeluną, a piłkarze gości praktycznie ani razu nie zagrozili jego bramce.

Deportivo wygrało po dwóch golach strzelonych w I połowie. Na samym początku dośrodkowanie z rzutu rożnego Emre Colaka wykorzystał Florin Andone, który po uderzeniu głową otworzył wynik meczu. Dla najskuteczniejszego piłkarza ekipy z Galicji to już 6. gol w tym sezonie. Tuż przed przerwą, również po strzale z główki, do siatki trafił Ryan Babel, który ma ważny kontrakt z klubem tylko do końca tego roku.

Na drugą połowę trzeba było trochę poczekać. Na El Riazor wysiadło bowiem oświetlenie i mecz był kontynuowany z 20-minutowym opóźnieniem. Osasuna nie miała jednak żadnego pomysłu na strzelenie choćby kontaktowego gola i poniosła 7 porażkę z rzędu! Beniaminek z 7 punktami zamyka ligową stawkę, z kolei Deportivo ma 4 oczka przewagi nad strefą spadkową.

Tytoń po raz pierwszy zachował czyste konto w barwach Deportivo. W poprzednich 6 spotkaniach stracił aż 13 goli.

CD Leganes - SD Eibar 1:1 (1:0)
1:0 - Guerrero 23'
1:1 - Bebe 76'

Czerwona kartka: Iago Herrerin /26'/ (Leganes).

Deportivo La Coruna - Osasuna Pampeluna 2:0 (2:0)
1:0 - Florin Andone 7'
2:0 - Ryan Babel 42'

Czy Przemysław Tytoń pozostanie w Primera Division w kolejnym sezonie?