Holandia: remis Ajaksu w ligowym klasyku

W hicie 17. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam zremisował przed własną publicznością z PSV Eindhoven. Wicemistrz Holandii to rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy.

Maciej Kmita
PAP/EPA / ERWIN SPEK
Ajax od 48. minuty prowadził 1:0 po golu Davy'ego Klaassena, ale na dziesięć minut przed końcem do remisu doprowadził Siem de Jong.

Dla Ajaksu to czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Zespół Petera Bosza po raz ostatni wygrał 4 grudnia.

Z wyniku, który padł w Amsterdamie, cieszy się Feyenoord Rotterdam. Zespół z De Kuip jest liderem Eredivisie i po rundzie jesiennej ma pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Ajaksem i aż osiem nad trzecim PSV.

Ekipa z Amsterdamu jest rywalem Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 16 lutego o godz. 21.05 w Warszawie. Rewanż zostanie rozegrany 23 lutego o godz. 19.00 w Amsterdamie.

Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 1:1 (0:0)
1:0 - Klaassen 48'
1:1 - de Jong 80'