Przełamanie Paco Alcacera

Paco Alcacer strzelił w środę swoją pierwszą bramkę dla Barcelony w oficjalnym meczu. Hiszpan trafił do siatki w spotkaniu Pucharu Króla z Herculesem Alicante (7:0).

Tomasz Skrzypczyński
Od lewej - Andre Gomes, Paco Alcacer, Ivan Rakitić PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA / Od lewej - Andre Gomes, Paco Alcacer, Ivan Rakitić

Paco Alcacer trafił na Camp Nou latem tego roku jako alternatywa dla Luisa Suareza. Hiszpan kosztował Barcelonę aż 30 milionów euro, jednak początek jego przygody z nowym klubem nie był udany.

Dopiero w środowy wieczór, w meczu Pucharu Króla z Herculesem Alicante były snajper Valencii strzelił swojego pierwszego gola dla Blaugrany, po 676 minutach gry.

Napastnikowi wreszcie dopisało szczęście, ponieważ jego trafienie na 5:0 nie powinno zostać uznane. Alcacer w momencie dośrodkowania Rafinhi znajdował się na pozycji spalonej. Sędzia jednak gola uznał.

Dodajmy, że w pierwszej połowie swoją debiutancką bramkę w barwach Dumy Katalonii zdobył także Lucas Digne.

FC Barcelona wysoko pokonała rywala 7:0 (w pierwszym meczu w Alicante był remis 1:1) i w awansowała do 1/8 finału rozgrywek.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Paco Alcacer zacznie strzelać regularnie gole dla Barcelony?