Kosztowny wpis w mediach społecznościowych. 40 tysięcy funtów grzywny

Piłkarze muszą uważać już nie tylko na boisku czy tuż poza nim, ale również w mediach społecznościowych. Piłkarz Manchesteru City Bacary Sagna za swój wpis na Instagramie otrzymał grzywnę w wysokości 40 tysięcy funtów.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
Cała sytuacja wydarzyła się po meczu Manchesteru City z Burnley FC. Fernandinho jeszcze w pierwszej połowie zobaczył czerwoną kartkę za faul, ale The Citizens i tak zwyciężyli 2:1.

Bacary Sagna na swoim profilu na Instagramie napisał: "Graliśmy 10 przeciwko 12." To była jasna krytyka arbitra spotkania i w żaden sposób komisja dyscyplinarna FA nie zamierzała pobłażać Francuzowi.

Sagna będzie musiał zapłacić 40 tysięcy funtów kary, co jest mniej więcej połową jego tygodniowych zarobków.

Obecnie wciąż tamten post widnieje na Instagramie Sagny, ale już w niepełnej wersji. Brakuje części, za którą został ukarany.

Czy Sagna słusznie musi zapłacić taką karę?