Sparingowo: porażka Legii z niemieckim drugoligowcem

W pierwszym meczu sparingowym nowego roku Legia Warszawa przegrała z niemiecką Arminią Bielefeld 1:2. Mecz rozegrano w Hiszpanii, gdzie mistrz Polski przebywa na zgrupowaniu.

Jacek Stańczyk
Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK
Od początku na boisku było ostro, niemiecka drużyna nie przebierała w środkach. Dużo walki, mniej czystego futbolu - tak wyglądała pierwsza połowa. Pierwszego gola strzelił po pół godzinie gry Kasper Hamalainen, który wykorzystał podanie Adama Hlouska i z bliska pokonał bramkarza Arminii Bielefeld.

W potem były w kilka minut Niemcy strzelili dwa gole. Najpierw zrobił to Nohte, potem Hemlein. W drugiej połowie wiele się nie działo, nadal było agresywnie, jakichś klarownych szans nie było.

Jacek Magiera wystawił dwa składy. W tym pierwszym na szpicy zagrał Waleri Kazaiszwili, a w obronie Artur Jędrzejczyk. W drugim zadebiutowali Daniel Chima Chukwu i Dominik Nagy.

Arminia Bielefed to szesnasta drużyna 2. Bundesligi.

Arminia Bielefeld - Legia Warszawa 2:1 (2:1)
0:1 - Kasper Hamalainen 30'
1:1 - Christopher Nothe 38'
2:1 - Christoph Hemlein 42'

Legia Warszawa (I połowa): Malarz - Jędrzejczyk, Wieteska, Pazdan, Hlousek - Szymański, Kopczyński - Kucharczyk, Hamalainen, Radović - Kazaiszwili

Legia Warszawa (II połowa): Cierzniak - Broź, Czerwiński, Dąbrowski, Hołownia - Aleksandrow, Urbański, Jodłowiec, Nagy - Kulenović, Chukwu