Inter Mediolan awansował w Pucharze Włoch. Gol przewrotką i dogrywka

Inter Mediolan awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch dzięki zwycięstwu 3:2 z Bologna FC. Najbardziej efektowna była pierwsza bramka, którą Jeison Murillo strzelił przewrotką.

Radość piłkarzy Interu Mediolan PAP/EPA / EPA/DANIEL DAL ZENNARO / Radość piłkarzy Interu Mediolan
Trafienie Jeisona Murillo w 33. minucie zachwyciło kibiców i ożywiło spotkanie. Kolumbijczyk wbiegł w pole karne Bologna FC przy okazji rzutu rożnego, złożył się do przewrotki i przymierzył tak, że Angelo Da Costa tylko obserwował jak piłka wpada do siatki. Po zmianie wyniku drużyny zaczęły grać dynamicznej i zanim sędzia zarządził przerwę, padły jeszcze dwa gole.

2:0 dla Interu zrobiło się po strzale Rodrigo Palacio, a szansę gości na awans zwiększył w 43. minucie Blerim Dzemaili, który zdobył gola kontaktowego. Juan Pablo Carrizo został zmylony rykoszetem i nawet Samir Handanović nie mógłby wiele zdziałać w tej sytuacji. Podstawowy bramkarz Interu dostał we wtorek wolne.

Kolejnym wyzwaniem dla faworyta było poradzenie sobie bez Mauro Icardiego. Argentyńczyk jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A. Albo zdobywa, albo asystuje przy większości goli Interu. Pozbawiona Icardiego ofensywa zaczęła ospale, ale rozkręciła się. Na początku drugiej połowy piłka przecinała raz po raz pole karne gości.

W 72. minucie Icardi wszedł na boisko i niespodziewanie pierwsze, co zobaczył z tej perspektywy, to trafienie Bologna FC. Gola na 2:2 zdobył Godfred Donsah, który wyskoczył jak na sprężynach i główkował w okienko po wrzutce z lewego skrzydła. Była to kara dla Interu za nieskuteczność, ponieważ po powrocie z szatni do momentu wyrównania, miał przewagę.

Karta odwróciła się. W ostatnich meczach ligowych Inter przeprowadzał pościg za rywalami, a tym razem stracił dwa gole przewagi. Sędzia Maurizio Mariani zarządził dogrywkę.

O awansie Interu zdecydował gol Antonio Candrevy w 98. minucie. Włoch miał trochę szczęścia, ale przede wszystkim zachował się sprytnie. Wygrana w Pucharze Włoch to siódma z rzędu zespołu Stefano Pioliego. Po raz ostatni zszedł z boiska pokonany 2 grudnia. Swojego rywala w ćwierćfinale pozna w środę.

Inter Mediolan - Bologna FC 3:2 pd. (2:1, 2:2, 3:2)
1:0 - Jeison Murillo 33'
2:0 - Rodrigo Palacio 39'
2:1 - Blerim Dzemaili 43'
2:2 - Godfred Donsah 73'
3:2 - Antonio Candreva 98'

Inter: Juan Pablo Carrizo – Danilo D'Ambrosio, Gary Medel, Jeison Murillo, Cristian Ansaldi – Roberto Gagliardini, Geoffrey Kondogbia – Gabriel Barbosa (71' Antonio Candreva), Joao Mario, Eder (94' Rodrigo Palacio) – Rodrigo Palacio (72' Mauro Icardi).

Bologna: Angelo da Costa – Emil Krafth, Marios Oikonomou, Domenico Maietta, Adam Masina – Godfred Donsah, Erick Pulgar, Blerim Dzemaili (72' Adam Nagy) – Luca Rizzo (61' Anthony Mounier), Mattia Destro (79' Orji Okwonkwo), Federico Di Francesco.

Żółte kartki: D'Ambrosio, Medel, Candreva (Inter) oraz Donsah, Di Francesco (Bologna).