Sparingowo: remis Lecha Poznań na koniec zgrupowania

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania na Cyprze Lech Poznań zremisował z szóstym zespołem węgierskiej ekstraklasy, Ujpestem Budapeszt 1:1.

Szymon Mierzyński
trybuna stadionu Lecha Poznań WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Na zdjęciu: trybuna stadionu Lecha Poznań
Jedyna bramka dla ekipy Nenada Bjelicy padła w 26. minucie, a zdobył ją Radosław Majewski, który dobił z bliska uderzenie Marcina Robaka. Rywale wyrównali jeszcze przed przerwą. Po strzale Enisa Bardiego i nieudanej interwencji Tomasza Kędziory piłka poleciała do siatki nad Jasminem Buriciem.

W pierwszej połowie sztab Kolejorza testował ustawienie z dwoma napastnikami. Byli nimi Paweł Tomczyk i Marcin Robak. Po zmianie stron w ataku zagrał już tylko jeden zawodnik - Dawid Kownacki.

Przed inauguracją rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy poznaniaków czeka jeszcze tylko jeden sprawdzian. 4 lutego zmierzą się w Poznaniu z III-ligową Elaną Toruń.

Lech Poznań - Ujpest Budapeszt 1:1 (1:1)
1:0 - Radosław Majewski 26'
1:1 - Enis Bardi 34'

Skład Lecha: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek (46' Dariusz Dudka), Maciej Wilusz (46' Abdul Aziz Tetteh), Wołodymyr Kostewycz (46' Marcin Wasielewski), Radosław Majewski (46' Darko Jevtić), Łukasz Trałka, Maciej Gajos (46' Maciej Makuszewski), Szymon Pawłowski, Paweł Tomczyk (46' Tymoteusz Puchacz), Marcin Robak (46' Dawid Kownacki).