Sparingowo: Pewne zwycięstwo Śląska Wrocław

PAP / Maciej Kulczyński

W drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Śląska Wrocław pokonali 3:0 gruziński zespół FC Saburtalo Tbilisi. Gole dla WKS-u zdobyli Robert Pich, Ryota Morioka oraz Joan Angel Roman.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Śląska Wrocław był to czwarty sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Zawodnicy prowadzeni przez Jana Urbana do tej pory zremisowali 3:3 z II-ligową Wartą Poznań, 2:2 z I-ligowym Chrobrym Głogów oraz pokonali 2:0 FC Łokomotiw Gorna Orjachowica z bułgarskiej ekstraklasy. Ten ostatni mecz był zarazem pierwszym sparingiem WKS-u podczas zgrupowania w Turcji.

W sobotę zielono-biało-czerwoni zmierzyli się z FC Saburtalo Tbilisi. Wrocławianie gruziński zespół pokonali 3:0.

Jan Urban na to spotkanie wystawił taką samą jedenastkę, co w sparingu z FC Łokomotiw Gorna Orjachowica. Zmiany dotyczyły jedynie ławki rezerwowych. Wrocławianie pierwszego gola zdobyli w 41. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne gola "szczupakiem" zdobył Robert Pich. Kolejne bramki padły już po przerwie.

Najpierw Ryota Morioka przejął piłkę po błędzie rywala i z około 20 metrów pokonał bramkarza gruzińskiego zespołu. W 90. minucie Joan Angel Roman strzałem z około 10 metrów wykończył akcję całej drużyny.

W Turcji przed wrocławianami jeszcze jeden mecz sparingowy. Śląsk zagra SV Waldhof Mannheim z regionalnej ligi niemieckiej (czwarty poziom rozgrywkowy). To spotkanie zaplanowano na 31 stycznia. Obóz przygotowawczy WKS-u w tureckim Side potrwa do 1 lutego.

W Lotto Ekstraklasie drużyna Śląska Wrocław zajmuje dwunaste miejsce. Zgromadziła 22 punkty. Do ekstraklasowych zmagań piłkarze Śląska powrócą 12 lutego, kiedy to w Płocku o godz. 15.30 zmierzą się z miejscową Wisłą.

Śląsk Wrocław - FC Saburtalo Tbilisi 3:0 (1:0)
1:0 - Robert Pich 41'
2:0 - Ryota Morioka 50'
3:0 - Joan Angel Roman 90'