Sparingowo: remis Legii Warszawa w próbie generalnej. Nieudany debiut Tomasa Necida

Na zakończenie zgrupowania w La Mandze Legia Warszawa zremisowała 1:1 FC Nordsjealland. Dla mistrza Polski była to próba generalna przed startem rundy wiosennej. W barwach Legii zadebiutował Tomas Necid, ale nie zaprezentował się z dobrej strony.

Maciej Kmita
PAP/EPA / EDU BOTELLA
W starciu z 9. zespołem duńskiej ekstraklasy trener Jacek Magiera postawił na skład zbliżony do optymalnego. Z powodu kontuzji nie mógł jedynie zagrać Jakub Rzeźniczak, a Thibault Moulin wystąpił w pierwszym piątkowym sparingu, w którym Legia zmierzyła się z Daejeon Citizen FC (1:0). Francuz niemal przez cały okres przygotowawczy zmagał się z urazem mięśniowym i występ przeciwko Koreańczykom był jego pierwszym w trakcie zimowej przerwy.

Pełne 90 minut z Duńczykami zagrał za to Tomas Necid, dla którego był to debiut w barwach mistrza Polski. Czeski napastnik mało uczestniczył w grze zespołu, ale to można mu wybaczyć ze względu na to, że dołączył do drużyny dopiero we wtorek. Nie zaliczy premierowego występu do udanych ze względu na zmarnowane sytuacje.

W 18. minucie Vadis Odjidja-Ofoe kapitalnym podaniem rozerwał obronę rywali, ale Czech, do którego zaadresowana była piłka, popełnił prosty techniczny błąd i nie opanował futbolówki. Gdyby to zrobił, stanąłby oko w oko z bramkarzem FC Nordsjaelland. Z kolei w 50. minucie Necid już opanował piłkę po świetnym prostopadłym podaniu Odjidji-Ofoe, ale próbując przelobować Runara Runarssona, trafił piłką wprost w bramkarza Nordsjealland.

Z dobrej strony pokazał się za to niespełna 18-letni Sebastian Szymański. Młodziutki skrzydłowy Legii w I połowie był największym zagrożeniem dla Duńczyków. W 29. minucie zabrakło naprawdę niewiele, by pokonał Runarssona technicznym strzałem z linii pola karnego.

Legia była zespołem lepszym od Nordsjealland, ale od 53. minuty przegrywała 0:1. Mathias Rasmussen przejął piłkę na swojej połowie i ruszył z nią w kierunku bramki Legii, by pokonać Radosława Majeckiego płaskim uderzeniem z 17 metrów.

Mistrz Polski doprowadził do wyrównania w 71. minucie po dwójkowej akcji Szymańskiego z Adamem Hlousekiem. Czech zagrał pod końcową linię do Polaka i po chwili otrzymał piłkę od młodszego kolegi, by pokonać bramkarza płaskim strzałem z ośmiu metrów.

Był to szósty i ostatni sparing Legii w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej mistrz Polski grał z Arminią Bielefeld (1:2), Hyundai Ulsan FC (0:0), Grasshopper Zurych (0:0), Zenitem Sankt Petersburg (0:2) i Daejeon Citizen FC (1:0).

W sobotę legioniści wrócą do Polski, a już 11 lutego rozegrają pierwszy mecz rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy z Arką Gdynia. Z kolei pięć dniu później zmierzą się z Ajaksem Amsterdam w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy.

Legia Warszawa - FC Nordsjaelland 1:1 (0:0)
0:1 - Rasmusen 53'
1:1 - Hlousek 71'

Legia: Arkadiusz Malarz (46' Radosław Majecki) - Łukasz Broź, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Sebastian Szymański, Tomasz Jodłowiec, Michał Kopczyński (79' Adrian Małachowski), Vadis Odjidja-Ofoe (61' Guilherme), Miroslav Radović (46' Dominik Nagy) - Tomas Necid.

FC Nordsjaelland: Runar Runarsson (46' Peter Jensen) - Martin Frese (77' Emiliano Marcondes), Abdul Mumin, Pascal Gregor (46' Daniel Skov), Viktor Tranberg - Ernest Asante (61' Karlo Bartolec), Victor Nelsson, Mathias Rasmussen, Adnan Mohammed, Benjamin Lund - Jakob Johansson (61' Souheib Dhaflaoui).

Czy Legia Warszawa będzie wiosną mocniejsza niż jesienią?