Sparingowo: MKS Kluczbork przegrał z liderem II ligi

W rozegranym w Kluczborku meczu sparingowym miejscowy MKS przegrał z Rakowem Częstochowa 2:3. Dla gospodarzy było to piąte z rzędu kontrolne spotkanie, w którym nie odnieśli wygranej.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela
Lepiej sparingowe starcie rozpoczęli gospodarze. Już w 9. minucie MKS Kluczbork wyszedł na prowadzenie. Dominik Kościelniak dograł do Tomasza Chałasa, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Lisa. Golkiper Rakowa w pierwszej połowie kilka razy uratował swój zespół przed stratą gola, broniąc uderzenia przeciwników.

Raków przed przerwą doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłki nie sięgnął Grzegorz Wnuk, niefortunną interwencję zanotował Krzysztof Bodziony, który skierował piłkę do własnej bramki.

Między 61. i 63. minutą goście zdobyli dwa gole. Najpierw Wojciecha Kaczmarka z rzutu karnego pokonał Rafał Figiel, a chwilę później bramkę strzelił Adam Czerkas. W końcówce MKS zdołał zmniejszyć straty. Maciej Kowalczyk wykorzystał błąd broniącego w drugiej połowie w ekipie Rakowa Kamila Czapli.

MKS Kluczbork - Raków Częstochowa 2:3 (1:1)
1:0 - Tomasz Chałas 9'
1:1 - Krzysztof Bodziony (sam.) 33'
1:2 - Rafał Figiel (k.) 61'
1:3 - Adam Czerkas 63'
2:3 - Maciej Kowalczyk 85'

MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk (46' Wojciech Kaczmarek) - Adam Orłowicz (35' Piotr Kwaśniewski), Łukasz Ganowicz (46' Bartosz Brodziński), Edgaras Żarskis (70' Paweł Gierak), Kamil Nitkiewicz (55' Adam Orłowicz), Patryk Gondek (35' Paweł Kubiak, 70' Jakub Skoczylas), Dominik Kościelniak (55' Michał Kojder), Krzysztof Bodziony (55' Robert Tunkiewicz), Rafał Niziołek (55' Sebastian Deja), Tomasz Swędrowski (46' Visar Braha), Tomasz Chałas (46' Maciej Kowalczyk).

Raków Częstochowa:

I połowa: Mateusz Lis - Łukasz Sołowiej, Tomas Petrasek, Łukasz Góra, Kamil Wojtyra, Łukasz Kmieć, Jakub Łabojko, Karol Żmijewski (35' Przemysław Oziębała), Peter Mazan, Tomasz Płonka, Łukasz Siedlik.

II połowa: Kamil Czapla - Adam Mesjasz, Lukas Duriska, Tomasz Margol, Przemysław Oziębała, Rafał Figiel, Piotr Malinowski, Filip Kowalczyk, Tomasz Wróbel, Adam Czerkas, Jakub Łabojko (80' Alan Jaworski).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy MKS Kluczbork utrzyma się w I lidze?