Serie A: przełamanie AC Milan w Bolonii. Grał w dziewięciu, a zwyciężył

Piłkarze AC Milan wygrali 1:0 z Bologna FC w zaległym spotkaniu 18. kolejki Serie A. Drużyna z Mediolanu kończyła mecz w dziewięciu, a mimo to zdobyła zwycięskiego gola w 89. minucie.

PAP/EPA / PAP/EPA/GIORGIO BENVENUTI
AC Milan bohatersko pokonał problemy, które sam sobie stworzył. Pierwszą czerwoną kartkę dostał w 37. minucie Gabriel Paletta. Obrońca przedwcześnie opuścił boisko po raz trzeci w sezonie. Żaden inny piłkarz w najsilniejszych ligach w Europie nie osłabia zespołu częściej. Trener Vincenzo Montella wykorzystał wcześniej jedną zmianę, więc po zejściu Paletty, zaryzykował i nie wprowadził defensora.

Bologna FC radziła sobie lepiej niż w poprzednim meczu, który przegrała 1:7 z SSC Napoli. Gorąco pod jej bramką było raz, kiedy Angelo Da Costa zatrzymał strzał Gerarda Deulofeu. Gospodarze przekuli przewagę liczebną w optyczną i statystyczną, ale nie w gola, ponieważ swoich szans nie wykorzystali Blerim Dzemaili oraz Ladislav Krejci.

Od 59. minuty piłkarzy z Bolonii było jedenastu, a gości dziewięciu. Wykluczony z powodu drugiej żółtej kartki został Juraj Kucka. Od lipca 2013 roku piłkarze AC Milan dostali 31 czerwonych kartoników.

W przedostatnim kwadransie blisko gola dla gospodarzy był Krejci. Jego strzał zatrzymał Gianluigi Donnarumma. Niewykorzystane: przewaga zawodnika, a także sytuacje podbramkowe zemściły się na zespole Roberto Donadoniego. Zmęczony, ale ambitny AC Milan przeprowadził decydującą akcję w 89. minucie. Mario Pasalić trafił na 1:0 po podaniu Delofleu.

Pierwsza bramka Chorwata w tym roku dała mediolańczykom pierwsze zwycięstwo po pięciu meczach przerwy. Po odrobieniu ligowych zaległości drużyna Montelli ma dwa punkty straty do miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach.

Bologna FC - AC Milan 0:1 (0:0)
0:1 - Mario Pasalić 89'

Bologna: Angelo Da Costa – Emil Krafth, Daniele Gastaldello (63' Bruno Petković), Domenico Maietta, Ibrahima M'Baye (77' Vassilios Torosidis) – Blerim Dzemaili, Erick Pulgar (80' Federico Viviani), Adam Nagy – Simone Verdi, Mattia Destro, Ladislav Krejci.

Milan: Gianluigi Donnarumma – Ignazio Abate, Gabriel Paletta, Alessio Romagnoli (31' Cristian Zapata), Leonel Vangioni – Juraj Kucka, Manuel Locatelli (46' Gustavo Gomez), Mario Pasalić – Suso, Carlos Bacca (62' Andrea Poli), Gerard Deulofeu.

Żółte kartki: M'Baye, Gastaldello, Verdi, Krafth, Dzemaili (Bologna) oraz Paletta, Abate, Kucka, Vangioni (Milan).

Czerwone kartki: Gabriel Paletta (Milan) /37' - za drugą żółtą/ oraz Juraj Kucka (Milan) /59' - za drugą żółtą/

Sędzia: Daniele Doveri.