Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Muzeum Lecha Poznań powstanie jeszcze w tym roku

To już pewne. Lech Poznań podpisał umowę na stworzenie projektu muzeum, a całe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane jeszcze w 2017 roku.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Trybuna stadionu Lecha Poznań WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Na zdjęciu: Trybuna stadionu Lecha Poznań

Temat klubowego muzeum wraca na tapetę regularnie, często jest podejmowany przez kibiców podczas spotkań z zarządem, czy podczas dyskusji w mediach społecznościowych. - Dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się wykonać znaczący krok w tej materii. Jeszcze przed rocznicą 95-lecia istnienia klubu zaprezentowane zostaną pierwsze wizualizacje - mówi prezes Lecha, Karol Klimczak.

Umowa podpisana przez prezesa oraz architekta Macieja Abramowicza obejmuje stworzenie projektu adaptacji dwóch przestrzeni Inea Stadionu (na trybunie Anioły lub Czapczyka), spośród których jedna zostanie wybrana i finalnie wybudowana. Prace mają zacząć się w czerwcu, po ostatnim meczu bieżącego sezonu i zakończą się przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek.

- Stworzenie projektu będzie dużym wyzwaniem - przyznaje Maciej Abramowicz. - Celem jest przecież przedstawienie klubowej historii w formie jak najbardziej atrakcyjnej, nie tylko poprzez ekspozycję różnych eksponatów, ale również multimediów. Będziemy mieli do dyspozycji nawet kilkaset metrów kwadratowych.

Klub jest w posiadaniu kilkuset różnych pamiątek, takich jak puchary, medale, fotografie, plakaty, czy koszulki. Są skatalogowane i część z nich złoży się na stałą ekspozycję. - Wkrótce powołana zostanie też "rada programowa" muzeum, którą stworzą przedstawiciele różnych środowisk. Pełnić będzie ona funkcję ciała doradczego - zaznaczył prezes Klimczak.

- Do aktywnego współtworzenia muzeum zachęcamy również kibiców. Niejeden ma pewnie w domu pamiątki, którymi mógłby się pochwalić, i które raz na jakiś czas prezentowalibyśmy w formie tematycznych wystaw okresowych. To będzie miejsce otwarte dla każdego, zostanie wciągnięte w trasę wycieczek stadionowych. Chcemy, by stało się wizytówką klubu o blisko 95-letniej tradycji - zakończył sternik Kolejorza.

ZOBACZ WIDEO Wraca Liga Mistrzów. Polacy odegrają kluczowe role?

Czy muzeum będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem kibiców Lecha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

 • Stary Poznaniak Zgłoś komentarz
  ile masz lat chłopczyku! Nie twój klub więc odpuść! Masz swój klub też nie do końca taki jaki był bo przecież to nie jest klub już wojskowy, ale tradycje chcecie mieć z tamtych lat?
  Czytaj całość
  Kaziu Deyna jest nadal wasz! Mirek Okoński nadal jest nasz bo nadal jest traktowany jako piłkarz Lecha i można go spotkać na stadionie. I to jest właśnie klub że byli piłkarze i kibice tacy jak ja chodzę od 64roku na piłkę i tworzymy ten klub. Tak jak Legię tworzą byli piłkarze i kibice którzy tworzą klub. Powodzenia w Lidze i w pucharach! możemy się sprzeczać ale w pucharach jest jeden klub Polska!
  • Tabela Wszech Czasów Zgłoś komentarz
   Mają tyle pomieszczeń na stadionie w Poznaniu, a nie mogą sobie poradzić z muzeum, zgromadzić pamiątki z 11-tu lat istnienia klubu. Po prostu im się nie chce.
   • Kuba Królikowski Zgłoś komentarz
    Lech nadaje się cały do muzeum, bo z ich polityką transferową moga zapomnieć o sukcesach sportowych. Lechia i Legia idą do przodu. Inwestują w zespoły. Lech się tasuje miernymi
    Czytaj całość
    transferami.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×