Bundesliga: RB Lipsk wrócił na zwycięski szlak

W meczu 21. kolejki Bundesligi RB Lipsk pokonał na wyjeździe Borussię M'gladbach 2:1. Gole dla rewelacyjnego beniaminka zdobyli Emil Forsberg i Timo Werner. Dla gospodarzy trafił Jannik Vestergaard.

Łukasz Witczyk
Emil Forsberg PAP/EPA / EPA/SASCHA STEINBACH EMBARGO / Na zdjęciu: Emil Forsberg

Po rundzie jesiennej RB Lipsk miał tylko trzy punkty straty do Bayernu Monachium i nie ukrywał swoich mistrzowskich aspiracji. Jednak w dwóch poprzednich pojedynkach beniaminek musiał uznać wyższość rywali i jego strata do Bawarczyków wzrosła do siedmiu "oczek". W niedzielę RB odrobiło jednak straty i od lidera dzieli go pięć punktów.

RB wrócił na zwycięski szlak, ale w spotkaniu w Moenchengladbach nie był stroną przeważającą. To Borussia przeważała i stwarzała kolejne groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Jednak goście skutecznie grali z kontry. W ten sposób wyszli w 31. minucie na prowadzenie, kiedy to podanie Timo Wernera wykorzystał Emil Forsberg.

Przed przerwą gospodarze mogli jeszcze doprowadzić do wyrównania, lecz rzut karny zmarnował Thorgan Hazard. Strzał Belga obronił golkiper RB Lipsk - Peter Gulacsi. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż to Borussia miała optyczną przewagę, lecz po kontrze w 55. minucie to goście cieszyli się ze zdobycia gola. Tym razem trafił Werner, a asystował Forsberg.

Borussia rzuciła się do odrabiania strat. W 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową gola zdobył Jannik Vestergaard, po czym odżyły nadzieje gospodarzy na wywalczenie choćby remisu. Było to jednak wszystko na co tego dnia było stać gospodarzy.

Borussia M'gladbach - RB Lipsk 1:2 (0:1)
0:1 - Emil Forsberg 31'
0:2 - Timo Werner 55'
1:2 - Jannik Vestergaard 81'

W 45. minucie Thorgan Hazard nie wykorzystał rzutu karnego.

1.FC Koeln - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (1:1)
0:1 - Alessandro Schoepf 2'
1:1 - Anthony Modeste 43'

Morata i Bale dali zwycięstwo Realowi. Zobacz skrót meczu z Espanyolem [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy RB Lipsk zdobędzie mistrzostwo Niemiec?