Serie A: AS Roma wygrała hit z Interem. Popis Nainggolana, solidny Szczęsny

AS Roma wygrała 3:1 na stadionie Interu Mediolan w hicie 26. kolejki Serie A. Dwa piękne gole zdobył Radja Nainggolan. Solidnie bronił Wojciech Szczęsny, ale skapitulował po strzale Mauro Icardiego.

PAP/EPA
Strzały z dystansu pomocników AS Roma są owiane dobrą sławą w całej Europie. Inter Mediolan nie uważał na nie dostatecznie, z czego skorzystał Radja Nainggolan w 12. minucie. Belg zbiegł ze skrzydła do środka i huknął na 1:0 obok Samira Handanovicia do siatki. Bramkarz, a także Roberto Gagliardini oraz Jeison Murillo nie ustawili się dobrze, a przy kapitalnym trafieniu asystował Edin Dzeko. Bośniak odpoczywał w środku tygodnia, gdy AS Roma kończyła dwumecz z Villarreal CF w Lidze Europy.

Inter musiał gonić rywala, ale nie mógł się pozbierać po zmianie wyniku. Nie tego spodziewali się kibice gospodarzy. Przez pół godziny Wojciech Szczęsny nie musiał interweniować. Najbliżej wyrównania był Joao Mario, ale nie trafił w światło bramki. Wicelider narzucił swoje warunki Interowi, przytomnie rozgrywał i nie pozwalał, by piłka docierała do ustawionego na desancie Mauro Icardiego.

W 30. minucie Mario zderzył się z Szczęsnym. Sytuacja wyglądała groźnie. Polak ucierpiał, ale po chwili dał znać, że wszystko z jego zdrowiem jest w porządku. Potwierdził to interwencją po strzale Marcelo Brozovicia. Próba Chorwata z 45. minuty zapowiadała emocje w drugiej połowie. Inter budził się do walki, a zadaniem trenera Stefano Pioliego było podsycenie ognia w szatni.

Druga połowa rozpoczęła się, tak jak oczekiwano, od nawałnicy Interu. Ivan Perisić spudłował z czystej pozycji, a Antonio Candreva nie zaskoczył Szczęsnego. Od meczu z Sampdorią Genua, który AS Roma zagrała na koniec stycznia, jej podstawowy bramkarz nie był równie zapracowany.

Na kłopoty rzymian Nainggolan i jego bomby z dystansu. Pięknego gola na 2:0 Radja strzelił w 56. minucie. Ekspresowo przetransportował piłkę przed pole karne Interu, zabrał ze sobą Gary'ego Medela, a na deser uderzył z 25. metra do siatki. Nainggolan wyrósł na bohatera wieczoru. Nikt nie był równie błyskotliwy w hicie Serie A. Drugą notę można było śmiało przyznać Szczęsnemu.

Polak nie zachował czystego konta. W 81. minucie skapitulował po strzale tego, na którego powrót do jedenastki czekano. Mauro Icardi zaatakował piłkę wślizgiem po wstrzeleniu Perisicia i wpakował z bliska do siatki. To 16. trafienie Argentyńczyka w sezonie. Inter złapał kontakt na zaledwie kilka minut. Diego Perotti szybko odpowiedział golem na 3:1 z rzutu karnego po faulu Medela na Dzeko.

AS Roma jest wiceliderem Serie A, który rywalizuje na trzech frontach: dodatkowo w Pucharze Włoch oraz Lidze Europy. Inter spadł w niedzielę z czwartej na szóstą lokatę w tabeli.

Inter Mediolan - AS Roma 1:3 (0:1)
0:1 - Radja Nainggolan 12'
0:2 - Radja Nainggolan 56'
1:2 - Mauro Icardi 81'
1:3 - Diego Perotti (k.) 85'

Inter: Samir Handanović - Jeison Murillo, Gary Medel, Danilo D'Ambrosio - Ivan Perisić, Geoffrey Kondogbia, Roberto Gagliardini, Antonio Candreva (75' Gabriel Barbosa) - Joao Mario (80' Ever Banega), Marcelo Brozović (55' Eder) - Mauro Icardi.

Roma: Wojciech Szczęsny - Antonio Ruediger, Federico Fazio, Kostas Manolas - Bruno Peres (89' Thomas Vermaelen), Kevin Strootman, Daniele De Rossi, Juan Jesus - Mohamed Salah (71' Diego Perotti), Radja Nainggolan (75' Gabriel Barbosa) - Edin Dzeko.

Żółte kartki: Perisić, Murillo (Inter) oraz De Rossi, Fazio (Roma).